Navigace: Vladimír Slavík > Co se děje u sousedů > Co se děje sousedů /leden – únor 2015/

Co se děje sousedů /leden – únor 2015/

Informace jsou čerpány z místních časopisů a z webových stránek okolních obcí.

Ostrava – Jih:

Mají tam nového starostu Martina Bednáře z hnutí ANO a koalici tohoto hnutí s ČSSD a KDU – ČSL. V únorovém čísle Jižních listů starosta oznámil, že na zasedání zastupitelstva 5. března budou projednávány programové cíle nové koalice. Počítá se mimo jiné se stavbou fitness hřiště pro seniory.

Dále tento časopis přinesl následující informace:

-Kino Luna se otevře po dlouhotrvající rekonstrukci 27. března.

-Byl zveřejněn seznam plánovaných veřejných zakázek na r. 2015 a vyzváni všichni ev. dodavatelé k podání přihlášek do veřejných soutěží.

-Zastupitelé navrhli zrušení hazardu na území městského obvodu.

-Přehled o loňském počasí: bylo nejtepleji od r. 1968, nejvyšší teplota 33,7 st., byla 10. června, nejnižší -16

st. 31. prosince. Napadlo pouze 16 cm sněhu, dlouhodobý průměr je 84 cm.

-Koalice podepsala programové prohlášení.  Je tam mimo jiné zveřejňování všech smluv nad 100 tis. Kč, zveřejňování záznamů z jednání zastupitelstva, jmenovité hlasování zastupitelů a radních včetně zveřejnění, rozklikávací rozpočet na internetu a dalších cca 50 bodů.

Nová Bělá:

Novobělský zpravodaj doposud v r. 2015 nevyšel. Na webových stránkách je nově instalována videoreprezentace obce. Během 13 minut se zájemci mohou zvukem i obrazem seznámit s minulostí a  současnosti  Nové Bělé.

Ve videogalerii přibylo 6 nových snímků včetně záznamu ze zasedání zastupitelstva. NováBělá je tak po Hošťálkovicích druhým městským obvodem, který umožňuje svým občanům sledovat průběh jednání zastupitelstva na internetu.

Na webových stránkách je zveřejněno za uplynulé dva měsíce 10 nových dokumentů vč. pozvání na plesy a další kulturní akce.

Paskov:

V Paskovském zpravodaji je nová rubrika „Informace z komisí“, kde podávají zprávy o činnosti jejich předsedové. Konkrétně komise pro územní plánování, životní prostředí a bydlení, pro školství, vzdělávání a kulturu, komise ochrany veřejného pořádku, dopravy a spojů, a redakční rady Paskovského zpravodaje.

Statistika obyvatelstva: Počet obyvatel 3973, 32 narozených dětí, 29 občanů zemřelo, přistěhovalo se 97 a odstěhovalo 69 občanů. Nejstarší občance je 94 a občanovi 93 let.

Postaveno 9 nových rod. Domů.

Dále je v časopise obsáhlý výpis z kroniky, který líčí událostí roku 1915. Občané jsou zváni na prohlídku zámku, která se konala 28. února.

Vratimov:

V 1. čísle Vratimovských novin jsou informace o změnách v sociální oblasti / změny důchodů, minimální mzdy, dávek v hmotné nouzi/.

Změny cen vodného a stočného: od 1. ledna je ve Vratimově vodné 39,56 Kč, stočné 36,66 Kč vč. DPH za 1 m/3.

Zástupci o. s. Pakynostra navštívili Dětský domov v Hrabové a uspořádali tam dětem Mikulášskou nadílku.

V 2. čísle Vratimovských novin je informace, že zastupitelé z Horní Datyně uskutečnili 6. 2. Besedu s občany o plánovaných investičních akcích.

                        4. 3. 2015.      V. S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum