Navigace: Vladimír Slavík > Co se děje u sousedů > Co se děje u sousedů

Co se děje u sousedů

 

V posledním čísle  Jižních listů je informace, která bude možná zajímat ty rodiče, kteří plánují umístit své dítě do mateřské školy.  Pokud by neuspěli  v Hrabové, nabízí naši sousedé své volné kapacity.

Podrobně se o tom píše v čísle 7 Jižních listů  na str. 22  „Dětí se rodí méně, volných míst ve školkách na Jihu přibývá“.  Při květnových zápisech se zjistilo, že ve zdejších  MŠ je  235 volných  míst!

Školky nabízí umístění i pro děti z okolních městských obvodů. Nejvíce volných míst nabízí mateřské školky na ulici  Klegova, P. Lumumby  a Volgogradská . Všechny jsou v blízkosti zastávek autobusů MHD.

Vzniklá situace je důsledkem nepříznivého demografického vývoje v této městské části.  Například v r. 2011 bylo při zápisech přihlášeno 1117 dětí, v tom letošním již pouze 812.

Tuto informaci jsem zveřejnil  na stránkách HN proto,že pan starosta Hrabové Igor Trávníček za podpory celého zastupitelstva usilují o stavbu  nové školky s rozšířenou kapacitou  v Hrabové. Následkem  faktu, že v nedalekém městském obvodě je přebytek volných míst, bude asi obtížné žádat o finanční dotaci z městských nebo jiných zdrojů a Hrabová  si bude muset  na novou školku našetřit z vlastního rozpočtu. To může trvat i několik let.

Naštěstí v tomto přechodném období je zde pro naše děti volná kapacita v nedalekém obvodu Ostrava –Jih. Možná by bylo vhodné zveřejnit tuto informaci i na webových stránkách MOb Hrabová.

24. 7. 2017   V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum