Navigace: Vladimír Slavík > Co se děje u sousedů > Co se děje v Hrabové (u Šumperka)

Co se děje v Hrabové (u Šumperka)

 

Před časem jsem v Hrabovských novinách popisoval možnost  vájemné návštěvy delegací obou obcí, které mají shodný název a nejsou si příliš vzdálené – asi pouhých 100 km.  Třetí obec  stejného jména   je ještě na Urkajině, ale to je pro návštěvu příliš daleko.

Můj návrh se nesetkal s porozuměním, nikdo (kromě Mirka Houžvičky)  na něj nereagoval.

Dnes jsem opět navštívil  webové stránky  Hrabové u Šumperka a zjistil následující skutečnosti:

Obec má stále asi 640 obyvatel a soudě podle obsahu webových stránek a místního časopisu se občanům vede dobře. Na rozdíl od naší Hrabové zde mají v okolí krásnou přírodu. V soutěži olomouckého kraje byla tato  Hrabová vyhlášena v r. 2014 za obec  s nejbohatším společenským životem.  Nebyla to náhoda, i v současnosti zde mají řadu zajímavých akcí, jako Sousedské posezení, Soutěž na vaření kotlíkového guláše, Oslavy Osvobození s táborákem, Posezení s country kapelou Kamarádi, Soutěž hasičů o pohár starosty atd.

Mají zde i bohatou videogalerii.  Za shlédnutí stojí snímek, pořizený pro celostátní soutěž „Vesnice roku 2016.“ Toto video trvá 32 minuty a dokumentuje  život zdejších občanů.  Natáčení se zúčastnila skoro celá vesnice.

Na webu jsou ke shlédnutí  i místní kulturní památky, mezi kterými je i socha Panny Marie s Jezulátkem z r. 1885. Je mi povědomá, v nedávných dnech jsem ji spatřil i v naší Hrabové. Možná i další spoluobčané. I když pouze jako fotografii se zajímavým pozadím.

Vracím se k úvodu tohoto článku. Stále si myslím, že navázání sousedských vztahů  obou obcí není tak úplně špatný nápad.

16. 7. 2016    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum