Navigace: Vladimír Slavík > Co se děje u sousedů > Stavební ruch u našich sousedů

Stavební ruch u našich sousedů

 

Naši sousedé v Paskově nyní usilovně pracují na dvou velkých stavbách.  Budova nové tělocvičny je již pod střechou, její slavnostní otevření  bude v červenci letošního roku.

Určitě tato nová tělocvična  bude plně využita, sportovní aktivity našich sousedů jsou zcela výjimečné. Mají zde oddíl házené, florbalu, ping-pong, browling, tenis, volejbal, sportovní gymnastiku žen i dětí.

Druhou stavbou je rekonstrukce  staršího objektu v zámeckém parku na seniorské bydlení.  Podle fotografie tohoto objektu v posledním  čísle Paskovského zpravodaje odhaduji, že tam  najde nový domov několik desítek místních seniorů, a to ve velmi atraktivním prostředí. Byly již  provedeny nezbytné demoliční práce, provádí se elektroinstalace, před dokončením je kanalizace.

Jelikož žádosti o dotace na uvedené stavby byly zamítnuty, rozhodli se paskovští vzít si úvěr, a to na 100 mil. Kč.  Toto rozhodnutí nebylo jednoduché, na dubnovém zasedání  zastupitelstva  města  se vážila všechna pro i proti.  Situace je popsána v posledním čísle Paskovského zpravodaje. Zvažovala se možnost jak krátkodobého úvěru tak  úvěru na delší dobu. Nakonec bylo rozhodnuto o úvěru na 15 let s úrokovou mírou 1,69% p.a.

Na velkou stavbu se připravují i v Nové Bělé. Podrobnosti jsem si přečetl v Novobělském  zpravodaji, kde je i vizuální pohled na budoucí  sportovní halu. V současné době se zpracovává projektová dokumentace. V nové hale bude univerzální hřiště, malé hlediště, klubovna a sociální zařízení. Hřiště bude určeno pro rekreační házenou, futsal, florbal,basketbal, volejbal, badminton, stolní tenis a případně pro další sporty. Součástí haly bude i hlediště s kapacitou pro 50-100 diváků a příslušné technické a sociální zařízení.

Novobělským se podařilo vyjednat spolufinancování PD z prostředků Statutárního města Ostravy a stavba je zařazena i do Akčního plánu Ostravy pro sport.

A co my v Hrabové?  Pouze o těchto záležitostech diskutujeme.

18.4.2018    V.S. 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum