Navigace: Vladimír Slavík > Co se děje u sousedů > Výlet na haldu

Výlet na haldu

 

V  okolí Ostravy ( Mimo Landek) nejsou významnější  vyvýšeniny. Výjimkou je halda EMA ve Slezské Ostravě.  I nedaleko Hrabové máme podobnou, nyní veřejnosti přístupnou haldu, na kterou se po mnoho let vyvážela uhelná hlušina z Dolu Paskov.  Halda je umístěna těsně za řekou Ostravicí na katastrálním území Řepišť.

 Informaci o možnostech návštěvy této místní zajímavosti přinesly ve svém posledním čísle  Vratimovské noviny.

Na výlet na uvedenou haldu se vypravily děti z Mateřské školy ve Vratimově v květnu letošního roku. Jely autobusem do Řepišť, ze zastávky Pod dvorem se vydaly se svou paní učitelkou po vyšlapané cestičce směrem na haldu.

Výhled z vrcholu byl  (cituji z uvedeného článku)  více než luxusní. Díky krásnému počasí jsme viděli až do Beskyd, rozpoznali jsme vrchol Lysé hory, dobře viditelná byla i část Ostravy. Hezký pohled se nám naskytl i na blízké okolí pod haldou, řeku Ostravici, projíždějící vlaky nebo cyklistickou stezku. Když jsme se pokochali krásným výhledem, pustili jsme se do hledání  pokladů, zajímavých kamenů a kamínků. Jsou zde krásné karbonské otisky přesliček, plavuní, jejich kořenových systémů nebo kapradin.  Na zpáteční cestě jsme se vydali na blízké paskovské nádraží. Odtud nás odvezl vlak do Vratimova, kde na některé děti čekali jejich rodiče.

Do Vratimovských novin o tomto výletě napsala paní učitelka MŠ z Vratimova  Simona Gajdová a za rodiče paní Kateřina Medveďová.

Jak je vidět, lze uskutečnit zajímavé výlety  i v našem nejbližším okolí.

16. 8. 2017     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum