Navigace: Vladimír Slavík > Co se děje u sousedů > Vyšlo srpnové číslo Paskovského zpravodaje

Vyšlo srpnové číslo Paskovského zpravodaje

 

Hrabovské noviny od počátku svého vzniku věnují velkou pozornost místním časopisům našich sousedů, včetně Paskovského zpravodaje. Někdy se  tam vyskytují nápady, nutící k zamyšlení.

V posledním čísle tohoto časopisu  mě překvapila možnost tzv. politické inzerce. Jde o pozvání MO ČSSD na přátelské posezení a diskusi s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem a hejtmanem MS kraje Miloslavem Novákem. Oba jsou kandidáti do krajského zastupilelstva v letošních podzimních volbách. Beseda se uskuteční  17. září v 16. hodin v bývalé sokolovně. Součásti této inzerce je i portrét Lubomíra Zaorálka.

V našich Hrabovských listech je prozatím tento druh inzerce nemyslitelný. Proč asi? Může mi to někdo skutečně  kompetentní  logickým způsobem vysvětlit?  Za kompetentní osoby považuji starostu, předsedu mediální komise a šéfredaktora Hrabovských listů.

Dále je ve zpravodaji v rubrice „Zpátky do minulosti“ zpráva o velkém požáru, který vypukl 4. května 1887 a vyhořelo tehdy půl náměstí. „Požár byl obrovský a strašný, že se zdálo, že země i voda budou hořeti. Na uhašení nebylo pomyšlení“.  Doposud jsem neměl tušení, že naše sousedy postihlo takové neštěstí. Možná ale, že to byl impuls pro vznik hasičských spolků v okolních obcích  brzy po této události.

Poslední zajímavostí jsou pozvánky na akce v okolních obcích. Z Nové Bělé na 9. ročník koncertu Pod otevřeným nebem, z Krmelína na  oslavy 120. výročí založení hasičského sboru, na výstavu drobného domácího zvířectva a na Jarmark řemesel.

Z Hrabové žádné pozvání. Přitom Paskov je naším důvěrným a historickým sousedem. Snad příště.

23. 8. 2016    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum