Navigace: Vladimír Slavík > Blíží se stavba nové školky

Blíží se stavba nové školky

 

Na FB Hrabová zveřejnil radní Ing. R. Orkáč tuto informaci:

 Vše nasvědčuje tomu, že 7.10. budeme konečně znát vítěznou nabídku na zhotovitele Mateřské školy! 

Následovala živá diskuse, které se zúčastnily občanky ze Šídlovce, radní R. Orkáč, M. Veselý a zastupitel M. Slíva. Z obsahu této  diskuse jsem zjistil, že mám ve svých vědomostech následující mezery:

1. Dosud jsem žil v přesvědčení, že Hrabová bude mít školky dvě. Pro děti ze Šídlovce tu dosavadní na Příborské ulici, pro děti ze střední a jižní části  obce tu novou za úřadem.

2. V letech 2017-18 jsem sledoval tehdejší diskusi  o vhodnosti nebo nevhodnosti předškolní docházky  dětí od věku dvou let. Až do včerejška  jsem žil v přesvědčení, že tento návrh nebyl schválen.

Školka na Příborské ulici má dlouholetou tradici, a nevidím žádný důvod ji rušit. Jediným problémem asi bude dovoz stravy a nápojů, ale i to se  určitě dá vyřešit.  Školka vyhovuje i svou kapacitou, těch 50 míst by mělo stačit Šídlovci i pro příští roky. Problémem může být nedostatek venkovních prostor, ale  je zde možnost využití blízkého parku.  Výhodou je krátká docházková vzdálenost rodičů s dětmi a také dlouholetá tradice, vždyť toto zařízení slouží svému účelu 80 let!

Je zvláštní, že vedení obce se k tomuto problému doposud závazně nevyjádřilo. Také je překvapující, že jasné stanovisko k další existenci této školky doposud nevyžadovali ani zde bydlící občané. Třeba  na zastupitelstvu.

Pokud jde o obavy radního R. Orkáče v záležitosti péče  o dvouleté děti (speciální vzdělání personálu, bezbariérový přístup,  přebalovací pulty), pak to jsou vážné obavy. Ale možná zbytečné. Zaznamenal jsem v této diskusi poznámku pana Slívy, že navrhovaná změna školního zákona z roku 2017  nebyla parlamentem schválena. S těmito informacemi se shodují i ty mé.

Jsem opravdu zvědav na nejbližší události v záležitosti stavby nové školky. Především jak dopadne dnešní výběrové řízení zhotovitele.

7.10.2019         V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum