Navigace: Vladimír Slavík > Bydlení "U zámku"

Bydlení "U zámku"

 

V srpnovém čísle Paskovského zpravodaje je podrobná informace o nyní dokončované přestavbě bývalé hospodářské budovy v areálu paskovského  zámku na bydlení pro seniory. Na titulní straně časopisu je celkový pohled na tento objekt včetně zámku a  zámecké zahrady.

Bylo zde vybudováno dvacet  bytů 1+KK a pět bytů 2+KK o ploše 24 až 53 m/2. Byty jsou vybaveny podlahovým vytápěním, kuchyňskou linkou, sociálním zařízením.  V areálu je i jídelna, sloužící zároveň jako společenská místnost.   Je zde i místnost pro přípravu  jídel a společná prádelna. Jednotlivá patra jsou propojena mimo schodiště i výtahem. 

Byty jsou určeny pro občany Paskova a Oprechtic, přednost mají senioři nad 60 let. Zastupitelstvo rozhodlo, že nájemné se bude pohybovat v dolní oblasti obvyklých cen.  Dokončení rekonstrukce se plánuje na říjen letošního roku.

Ne každá obec má možnost zřizovat byly pro své seniory v tak atraktivním prostředí. Ale ne každá obec vyvine v tomto směru  takovou aktivitu, jako Paskov.  Paskovským zastupitelům se podařilo zchránit již velmi zchátralou historickou památku, a to i za cenu půjčky a zadlužení města. 

Všiml jsem si, že v srpnovém čísle Paskovského zpravodaje je věnováno mnoho místa i informacím o dění v místní  MŠ a ZŠ. Namátkou  uvedu několik titulků:

Škola v přírodě-Na indiánské stezce, Florbal v MŠ,  Muzikál v MŠ, Zprávičky z naší ekoškoličky, Dopis ředitelky školy rodičům, Branné závody v Raškovicích, Atletické závody Regionu Slezská Brána, Zájezd vzorných žáků, Návštěva polských kamarádů atd.

Tolik informací o životě místních dětí  je umožněno také tím, že Paskovský zpravodaj (na rozdíl od HL) má velkou  kapacitu, a to  úctyhodných 34 stránek.

Na str. 11 je informace o průběhu každoročního setkání odcházejících žáků 9. tříd s panem starostou. Cílem setkání je nejenom ocenění těch nejlepších žáků, ale také posílení zájmu mládeže o veřejný život v Paskově.

Na str. 26 je informace o rybářských  závodech malých  rybářů, uskutečněném na rybníku Malý Kuboň. Vítěz chytil 14 ks ryb o celkové délce 187 cm. 

Mimo paskovský zámek můžeme Paskovu závidět i jejich velmi početnou rybářskou organizaci včetně oddílu malých rybářů. To v Hrabové, bohužel, také nemáme. Ale máme v Hrabové dva rybníky, které by mohly sloužit pro sport a relaxaci, ale neslouží. Dokonce k nim nevede ani schůdná cesta.

12.9.2019            V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum