Navigace: Vladimír Slavík > Kauza "Bytové domy v zatáčce u točny"

Kauza "Bytové domy v zatáčce u točny"

 

Tato záležitost je nyní v Hrabové aktuální a možná nebude na škodu se nad tímto problémem hlouběji zamyslet.

Především jsem zaznamenal, že s touto stavbou nesouhlasí současné vedení obce s odůvodněním, že se tím poruší venkovský charakter obce, protože  budoucí  tři bytové  domy jsou příliš vysoké. V odvoláních se argumentuje i  dopravním zatížením Paskovské ulice, hlukem a emisemi  a nedostatkem parkovacích míst.

Možná mám málo informací, ale  při tvorbě  územního plánu  v letech 2012-13 proti stavbě bytových domů v této lokalitě  nikdo neprotestoval.  Ani  tehdejší vedení obce, ani občané Šídlovce. Možnosti protestu byly i v letech 2014-2016.

I běžný občan tuší, že pro stavby domů, silnic, železnic a pod. platí určité předpisy. Základem všeho je územní plán. Podle něho  probíhá i výstavba rodinných a bytových  domů v Hrabové. Ten současný   byl schválen v roce 2014.

Pokud jde o pozemek  parc. č. 770/2, majitelem se stala developerská firma, která v roce 2017  oznámila úmysl zde postavit tři bytové domy o výšce 17 m, tedy se čtyřmi podlažími a s podkrovím. Investor využil  možnost, kterou  poskytl  platný územní plán, konkrétně kód prostorové regulace  č. 17.

A nyní, před blížící se výstavbou,  místní samospráva začne protestovat.  I jako laik si mohu domyslet, jak tyto protesty skončí. Podle mého názoru jde o  snahu o zbavení se zodpovědnosti za tento počin ze strany nynějších radních, i když ho sami nezavinili.  Vhodnější by bylo seznámit občany se skutečným stavem věcí.  

Takže čeho chce současná Rada svými protesty dosáhnout? To mi můj rozum nebere. Výsledek případného soudního sporu s developerem o zmařené investici je asi každému jasný.

Jak se říká, každé zlé  je k něčemu dobré. Možná, že tyto byty si zakoupí i někteří občané Hrabové. Především  ti  starší, kteří  již potřebují určitý servis a mají na to dostatek finančních prostředků.  Nebo i některá mladá začínající manželství . Z informací, které jsem získal, tyto možnosti zde budou.

Nebylo by tedy vhodnější  navázat kontakt s investorem se snahou vyjednat určité výhody  pro občany Hrabové?

3. 2. 2019    V. S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum