Navigace: Vladimír Slavík > Návrh pana Rostislava Gromnice

Návrh pana Rostislava Gromnice

 

Na FB  skupiny Ostrava- Hrabova  byl včera zveřejněn snímek rybníka v Nové Vsi s titulkem „Rybníky pod Bedřiškou se proměnily v odpočinkový areál“.  Rostislav Gromnica mladší  k této informaci napsal:

„Nešlo by také něco podobného udělat s Pilíky?“

Rostislave Gromnico, oceňuji tvůj zájem o Pilíky, ale musím ti sdělit, že v Hrabové by to nešlo.

Důvody jsou následující:  Neumíš si vůbec představit, kolik úsilí bylo zapotřebí k tomu, aby se tyto zabahněné rybníky v Nové Vsi  přeměnily na nynější relaxační zónu.   O vše se zasloužilo pět místních občanů včetně  zastupitele Jaromíra Mičulky. Ti v roce 2007 založili Rybářský spolek Nová Ves a  následovalo mnoho let usilovné  práce, aby se jejich plány proměnily ve skutečnost.  Vydatně jim v tom pomáhali další občané a také zdejší  starosta  Tomáš Lefner.

 Poznámka č. 1: Máme v Hrabové občany, kteří by věnovali stovky hodin svého času k přeměně Pilíků v relaxační zónu?  Tyto občany, bohužel, v Hrabové nemáme.

Poznámka č.2: Máme v Hrabové starostu  nebo jiného radního, který by byl ochoten účinně pomáhat  výše uvedené skupině nadšenců v realizaci jejich plánů?  Jednat s představiteli OKD, s úředníky  MŽP, s pracovníky a úředníky MS kraje a magistrátu města Ostravy.  Bohužel, nemáme.

 Jistě uznáš, že tvá  připomínka je pouhým zbožným přáním  a nemá reálný základ. Nebo jsi očekával,  že na základě tvé výzvy  nastane v  Hrabové v záležitosti Pilíků  radikální obrat?   Dobrý úmysl zdaleka nestačí. Vše se musí  tvrdě odpracovat.  Ale v Hrabové je o tento areál jak  ze strany  veřejnosti tak ze strany zastupitelstva minimální zájem. Proto Pilíky vypadají tak jak vypadají. 

 

29. 8. 2019    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum