Navigace: Vladimír Slavík > Nejmoudřejším zastupitelem Hrabové je M. Houžvička

Nejmoudřejším zastupitelem Hrabové je M. Houžvička

 

Tento závěr jsem si  učinil po přečtení diskuse na FB  ve skupině  Ostrava-Hrabová. Byla to reakce na stížnosti  některých našich spoluobčanů na problémy,  které vznikly motoristům při opravě  Místecké ulice v Ostravě. Zprávu o této opravě  přinesl Moravskoslezský deník dne 20. srpna.  M. Houžvička k tomu na uvedeném FB poznamenal:

„Jako národ stěžovatelů na cokoliv jsme jednička.  Zároveň jsme odborníci na vše, co nám vyhovuje. Víme, co by ten druhý měl udělat, abych  já byl spokojený“..

V těchto třech  větách M. Houžvička  stručně shrnul některé zvláštnosti  v myšlení některých našich spoluobčanů.

První věta: Jsme národ stěžovatelů.  Stížnostmi a kritikou  často nešetří  ti, kteří  doposud  nic solidního  ve svém životě nedokázali.  Jedinou jejich dovedností je umět  si stěžovat. A to kdykoliv na cokoliv.

Druhá věta:  Zároveň jsme odborníky na vše. Je neuvěřitelné, jak tito  kritikové a stěžovatelé  všemu rozumí. Ekonomice,  ekologii, řízení státu, politice, průmyslu  a dokonce i technologii oprav  městských komunikací. Jejich  rádoby kritika všeho je  často tak absurdní, že nikomu  nestojí za to na ni reagovat.

Třetí věta:  Víme, jak by se to mělo dělat. Obávám se, že většina z těchto „kecalistů“ by nedokázala  vyřešit ani ten nejjednodušší  technický nebo organizační problém. Oni to vědí, a proto se těmto úkolům zdaleka  vyhýbají.

Mezi touto skupinou  „profesionálních“ stěžovatelů jsou lidé různého vzdělání,  věku a pohlaví.  Řekl bych, že se zde projevuje povaha každého z nás. Jsou lidé uvážliví, schopni objektivního myšlení.  A jsou  také lidé,  kteří žijí v přesvědčení, že oni by vše dělali lépe. Ale "zlé okolí" jim k tomu nedává příležitost. Vůbec  si přitom neuvědomují, že tou hlavní příčinou  jejich frustrace  jsou oni sami a jejich negativní vztah ke všemu,  co se děje v  okolním světě.  

Na závěr chci poděkovat Mirkovi  Houžvičkovi  za  jeho slova. Nic moudřejšího jsem již dlouho nečetl.

24. 8. 2019     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum