Navigace: Vladimír Slavík > Pokračování debaty o využití Pilíků

Pokračování debaty o využití Pilíků

 

Včera zveřejnil Ing. Dvořák na FB skupiny Ostrava-Hrabová několik fotosnímků revitalizovaných rybníků z nedaleké Nové Vsi. Snímky jsou vskutku velmi působivé. Komu by se nelíbily upravené komunikace s lavičkami, relaxační plochy s o ohništěm, srubové stoly s lavicemi, parkoviště nejenom pro auta ale i pro jízdní kola, rybníky s upravenými břehy, rybářská klubovna  a dokonce i „knihobudka“. Na jedné z fotek je i usmívající se Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora. Ta se společně s místní samosprávou podílela na vytvoření  této odpočinkové zóny.

Na tuto zprávu reagovala paní Renáta  Králová takto:

„A můžou udělat něco občané Hrabové proto, aby se Pilíky proměnily v něco takového anebo je to pouze rozhodování na papalášské úrovni?“

Velice dobře paní Renátě Králové rozumím. Uvítala by přeměnu Pilíků na relaxační areál, ale neví, jak toho dosáhnout. Je přesvědčena, že o tom rozhodují místní „papaláši“, pro které to není prioritní záležitost.

Paní Renáto, vše záleží na občanech. Pokud naše občanská veřejnost bude mít  zájem o  přeměnu Pilíků v relaxační areál, tak se tato idea stane skutkem.

Co nám v tom brání? Následující „maličkost“. Prozatím se nenašel nikdo, kdo  by se postavil do čela těchto snah. Občan s organizačními schopnostmi a s potřebnými znalostmi právních předpisů. Navíc občan, který by pro realizaci této myšlenky vytvořil skupinu  aktivních lidí, ochotných se podílet na realizaci tohoto záměru. Naposled se to podařilo J.B. a  J. V. při budování parku „Hrabovjanka“.

V případě Pilíků by byl vhodným „lídrem“ někdo ze zastupitelstva. Jako zvolený představitel občanů má lepší možnosti při jednání se subjekty, které mají v těchto záležitostech rozhodovací pravomoce.

 

4.11.2020     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma