Navigace: Vladimír Slavík > Stavba hrabovských věžáků pokročila

Stavba hrabovských věžáků pokročila

 

Na FB skupiny Ostrava-Hrabová je několik snímků rozestavěných bytových domů s  90 malometrážními byty, určenými převážně pro seniory.   Domy mají 3 nadzemní podlaží a obytné podkroví.

K těmto snímkům je připojeno 13 komentářů, všechny nesouhlasné. Kritizuje se umístění v blízkosti Šídlovce a jejich  enormní výška.

Občan J.D. sděluje, že se původně požadovala 3 patra, ale pak se povolila  4 patra. Manželé M.P. a M.P si ironicky pochvalují, že Hrabová bude mít konečně protihlukovou stěnu.

Se svou „troškou do mlýna“ přichází i zastupitel R.G. s poznámkou, že „původně to prý mělo být o patro nižší“. Byl však poučen manžely M.P a M.P.,  že se domluvil jeden ze zastupitelů se zhotovitelem na změně.

Zastupitel R.G. pak provedl následující „odborné“ zhodnocení stavby:

„Výsledek je hrozný-3 mamuti jak sardinky na omezeném prostoru, naprosto nepřehledný přechod  pro chodce v zakryté zatáčce spolu s cyklostezkou. Fakt se mi to nelíbí. A  když si uvědomím, že tohle dovolili lidé, kteří pak chtěli zastavit stavbu školky a kulturáku, tak je mi smutno na duši“.

Komentář HN:  Vůbec mi nevadí, když pronáší své subjektivní nesouhlasné názory „prostý“ občan. Ale velice mi vadí, když do veřejného prostoru vypouští nezodpovědné výroky zastupitel. To není „prostý“ občan, ale občan, vázán přísahou, že bude dodržovat zákony České republiky. Ze slov zastupitele R.G. vyvozuji, že nemá ani potuchu o územním plánování, že ani rámcově nezná příslušný zákon, který se zavázal dodržovat. U kritizované stavby na pozemku parc. č. 770/2 lze stavět podle platného územního plánu bytové domy dokonce se čtyřmi podlažími a s podkrovím. Územní plán  prošel schvalovacím řízením a byl schválen zastupitelstvem SMO.  Investor staví podle pravoplatného stavebního povolení, ke kterému se vyjadřovaly příslušné orgány státní správy. Stavby bytových domů nepovolují zastupitelé, „kteří chtěli zastavit stavbu školky a kulturáku“!

Když čtu na FB občasné výroky zastupitele R.G., tak se mi opravdu „smutno na duši“.

20.10.2020       V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma