Navigace: Vladimír Slavík > Za vše může ministerstvo dopravy!

Za vše může ministerstvo dopravy!

 

Tento článek se bude zabývat problematikou zpoplatnění dálničního úseku D 56  z  Hrabové do Frýdku Místku, a to i  z hlediska politického.

Někteří občané Hrabové uvažují takto:  Na vysokou dopravní zátěž naší Paskovské ulice  má vliv i zpoplatnění Místecké v úseku Hrabová- Frýdek Místek.  Může za to ministerstvo dopravy, které tvrdošíjně trvá i na zpoplatnění těch 12 km dálnice D 56

Úředníci ministerstva dopravy uvažují takto: Náklady, spojené s provozováním dálnic, jsou velmi vysoké. Odmítají se na nich podílet kraje, včetně Moravskoslezského. Platná legislativa nám umožňuje zpoplatnit i příměstské úseky dálnic, včetně těch 12 km z FM do Ostravy. Tak proč bychom této možnosti nevyužili? Každá koruna je dobrá. Všemi vyžadovaná a všemi zdůrazňovaná "Péče řádného hospodáře" o o finanční prostředky platí i pro nás. 

Vedení MS kraje  uvažuje takto: Na dálnice nedáme z našeho rozpočtu ani korunu! Je to povinnost státu! Ostatně, nikdo z krajských zastupitelů (mimo JUDr. Babky  z KSČM) neusiluje o řešení tohoto problému,  takže o nic nejde.

Vedení města Ostravy uvažuje takto: Nebudeme se touto záležitostí  zabývat, nikdo ze zastupitelů  o to neusiluje, nejde o závažný problém města.

Vedení Hrabové uvažuje takto: Aby se vyhovělo občanům, bude  vhodné zaslat  čas od času  na ministerstvo dopravy žádost o  zrušení zpoplatnění. Také bude vhodné podepsat petici o zrušení zpoplatnění, kterou vyhlásil v září 2020 náměstek primátora FM Karel Deutscher. Nic jiného konat nemůžeme.

Tuto petici podepsalo cca 8 000 motoristů z  třinácti obcí a městských obvodů, ležících nedaleko dálnice D 56.  Byla petice úspěšná? Vždyť tato oblast má cca 180 tis. obyvatel!

Ministerstvo dopravy se  nestaví k požadavkům petitentů příliš vstřícně. Není se co divit, žádný větší tlak na zrušení zpoplatnění  prozatím nevyvinul ani MS kraj, ani město Ostrava. Takže vlastně o nic nejde.

Ale naděje umírá  jako poslední! V říjnu 2021 budou volby do Poslanecké sněmovny.  Není vyloučeno, že předseda hnutí ANO pan Andrej Babiš těsně před těmito volbami požádá ministra dopravy pana Karla Havlíčka, aby zařídil zrušení tohoto zpoplatnění.  U voleb je každý hlas dobrý, ať to stojí, co to stojí. Takže uvidíme.

19.10.2020       V.S.

 

 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma