Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > Deník veřejné správy

Deník veřejné správy

 

Možná že to není všeobecně známo, ale i v České republice vychází časopis, věnovaný výhradně problematice veřejné správy.

Vychází denně a lze ho průběžně sledovat i prostřednictvím internetu. Stačí napsat do vyhlédavače heslo „Deník veřejné správy“.

Témata jsou rozdělena do jednotlivých rubrik, jako: Legislativa, Bydlení, Sociální problematika apod. Deník je určen jak pro pracovníky státní správy tak  pro zastupitele, kteří, pokud mají zájem, se zde mohou seznamovat jak s komunální legislativou tak s aktuálními praktickými problémy a s jejich řešením.

Osobně si na tomto deníku cením toho, že  jeho redakce neodmítá zveřejňovat články čtenářů, a to i s kritickým obsahem. Kritika však musí být konkrétní a objektivní.

Píši do tohoto časopisu čas od času o různých záležitostech, související s Hrabovou.  Kriticky jsem se vyjadřoval ke způsobu aplikace zákona č. 106/1999 Sb., k úrovni místního časopisu, k nevhodnému způsobu aplikace zákona o kronikách a o dalších skutečnostech. Možná, že jsem tím vyvolal nevoli současného  starosty a některých zastupitelů, kterým může vadit, že o problémech Hrabové se dozvídá široká veřejnost.

Pokud mají čtenáři Hrabovských novin zájem, mohou si přečíst v Deníku veřejné správy v úterý  18. 8. můj článek s názvem „Radniční periodika“, kde se poměrně kriticky vyjadřuji k současným  událostem, souvisejícím k místním časopisem, vycházejícím  v Hrabové.

Vyzývám tímto všechny aktivní spoluobčany, kteří mají potřebu seznámit širokou veřejnost  se svými zkušenostmi a poznatky v oblasti komunální politiky, aby neváhali a poslali svůj příspěvek do časopisu „Deník veřejné správy“.

     18. 8. 2015    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum