Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka

Jaké byly výsledky této sbírky v lednu 2015? Jako každý rok tak také letos o tom informuje časopis našich blízkých sousedů, Novobělský zpravodaj.

            V Nové Bělé se vykoledovalo 50 521 Kč, v Hrabové 74 441 Kč, ve Staré Bělé 114 235 Kč, v Proskovicích  27 737 Kč.  V celé Ostravě a přilehlých obcích pak 1 455 769 Kč.

            Tyto peníze budou použity pro hospicové služby, pro zaměstnávání hendikepovaných, pro služby pro seniory, pro podporu matek s dětmi v azylovém domě a pro další bohulibé účely.

            Především je třeba poděkovat těm, kteří se v Hrabové dlouhodobě starají o úspěšný průběh sbírky. Není to jistě jednoduché vypravovat do ulic cca 30 dětí s doprovodem dospělých, starat se o jejich kostýmy atd. Vřelý dík těm, kteří to vše organizují.

            Snad jeden podnět pro příští rok: jsou lidé, kteří v den sbírky nejsou doma a přesto by rádi přispěli. V některých městských obvodech to řeší pokladničkou, která je přístupná v době sbírky i pro tyto občany. Obvykle bývá v   místní lékárně.  I naše lékárnice na Šídlovci byla chotna tuto službu poskytnout, ale nikdo z kompetentních ji neoslovil.Snad v příštím roce.

 

            9.2. 2015.   V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum