Navigace: Vladimír Slavík > Události a komentáře > Co psaly Hrabovské noviny před rokem

Co psaly Hrabovské noviny před rokem

 

Ve svém článku „Nevyužité možnosti volebních subjektů“ z 3.10. 2014 (stále je k dispozici na  webu HN) jsem se zamýšlel nad tím, jak nejlépe informovat občany o volebních programech a jejich průběžném plnění. Samozřejmě mimo jiné i prostřednictvím internetu a příslušných webových stránek. Tehdy jsem uvedl, že webové stránky mají pouze sociální demokraté, které se však tímto tématem příliš nezabývají.

Jaká je situace po uplynulém roce?

Informace o činnosti sociálních demokratů lze na internetu  číst pod heslem ČSSD-Hrabová-Facebook. Poslední zpráva je z 14.7.2015 a informuje o členské schůzi. O činnosti a aktivitách členů této strany je více informací na webu Hrabova.info, avšak o volebním programu a jeho plnění se ani zde nepíše.

Určité informace o činnosti hnutí Ostravak- Hrabová jsou na stránkách městské organizace Ostravak – hnutí občanů. Jsou zde jména pěti zástupců tohoto hnutí, kteří fungují v samosprávných orgánech městského obvodu Hrabová a dva články staršího data. O volebním programu  a jeho plnění ani zmínka.

Ostatní politické subjekty vlastní webové stránky nemají. V případě KDU-ČSL žádná škoda, šli do voleb v r. 2014  bez volebního programu, takže není co plnit a  kontrolovat.

V závěru tohoto článku z října  2014  jsem napsal: „Představitelé volebních stran uvažují takto: Volební program není důležitý. To je jenom formalita. Občané ho stejně nečtou a nesledují jeho plnění. Budeme to dělat jako vždycky. Když nás volili dřív, tak proč ne letos. A nějak se po volbách s opozicí dohodneme“.

Tehdy bylo několik dnů před volbami a občany skutečně nezajímalo plnění dřívějších slibů. Alespoť to nedávali najevo.  Za uplynulý rok se ale leccos změnilo a stále více občanů Hrabové se zajímá o dění na naší radnici a určitě se zajímají i o plnění volebních programů. I když to prozatím opět  nedávají příliš najevo. Alespoň o tom není žádná zmínka v místních sdělovacích prostředcích.

5.10.2015.  V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum