Navigace: Vladimír Slavík > Události a komentáře > Nové vývěsní tabule v Hrabové

Nové vývěsní tabule v Hrabové

 

Je to neuvěřitelné, ale i v současné době, kdy se údajně převážná část informací přenáší prostřednictvím mobilů a dalších informačních sítí, existují a jsou dokonce využívány tradiční plakátovací plochy, které sloužily již našim děděčkům.  A  organizátoři různých lidových veselic, sportovních  a společenských akcí, ale i komerčních aktivit stále jako dříve obcházejí Hrabovou a připevňují různými způsoby na tyto tabule své poutače a letáky. V naději, že se tím zvýší atraktivita nebo komerční úspěch jejich nabídek. Asi ano, jinak by tak nečinili.

Majitel našich plakátovacích ploch, městský obvod Hrabová, konečně pochopil, že ty staré již nevyhovují jednak svým věkem a hlavně svým umístěním. Lidé již nechodí pěšky, jezdí auty a částečně autobusy. Nové vývěsky byly proto přemístěny do blízkosti zastávek MHD, což je pochopitelné a logické a mohlo se to uskutečnit mnohem dříve. Ideální pro veřejnost by bylo jejch umístění přímo do prostor čekáren (tak jak to mají nastávkách MHD u našich jižních sousedů), ale v Hrabové se asi narazilo na neřešitelné problémy.

I tak je třeba projevit uznání za změnu umístění, nečekal jsem to. Bylo nutno vyvinout jisté úsilí při získávání souhlasu vlastníků příslušných pozemků, což není vždy jednoduché. Doufejme, že nové technické řešení je prověřené a použita dřevotříska bude vyhovovat  lepičům plakátů a vlivem počasí se brzy nerozpadne.

Částku  9.310 Kč za 1 tabuli, zaplacenou z obecní pokladny, lze pokládat za přiměřenou.

3.10.2015.  V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma