Navigace: Vladimír Slavík > Události a komentáře > O čem psaly Hrabovské noviny před rokem.

O čem psaly Hrabovské noviny před rokem.

 

Právě  před rokem, 2. 12. 2014 jsem napsal do Hrabovských novin článek s názvem „Hrabova.info“. Pokusil jsem se po měsíčním fungování tohoto webu o jeho hodnocení. Nyní, s odstupem jednoho roku,  provedu něco podobného.

Stále platí úvodní věta, ve které jsem tehdy ocenil aktivitu, nápaditost, organizační schopnosti a erudici zakladatele tohoto webu, pana Radka Orkáče. Stále zde máme prvenství mezi ostravskými městskými obvody. 

Pouze částečně se splnilo mé přání, aby zde zveřejňovali své názory představitelé všech stran a hnutí, zastoupeni v našem zastupitelstvu a v dalších samosprávných orgánech. Sporadicky se o to pokouší jen někteří představitelé opozice.

Zcela mimo realitu se ukázala má představa o  možné  spolupráci mezi Hrabovskými listy a Hrabova.info. Tím by se odstranila malá operativnost HL, které vychází pouze občas, kdežto Hrabova.info každý den, lépe řečeno nepřetržitě.

Vloni jsem si dovolil kritickou poznámku o malém zájmu občanů o věci veřejné. Bohužel, i po roce to musím  opakovat. Je pravdou, že na zastupitelstvo začalo docházet více občanů. Jsou to však pouze jednotlivci, kteří ne vždy se ve svých vystoupeních stefují do skutečných problémů Hrabové. Je pravdou, že Hrabova.info eviduje u některých témat několik stovek čtenářů. Ale kolik z těchto „pasivních“ čtenářů se zapojuje do diskuse se snahou o konkrétní  zlepšení současné situace a o posunutí Hrabové mezi obce, které by mohly býti  po všech stránkách "dobrou adresou"?

V čem asi spočívá tato pasivita? V pohodlnosti? Ve snaze „nepálit si zbytečně prsty“? Možná, že  skutečně náš systém zastupitelské demokracie, postavený na politické a občanské aktivitě občanů, se již  přežil a nastupující generace vymyslí něco lepšího.

Zásluhou Radka Orkáče a členů kulturní komise s využitím propagačních možností  webu se uskutečnila celá řada kulturních a dalších akcí. To je skutečnost , kterou je nutno ocenit. Dalším hmatatelným a konkretním činem, na kterém se podíleli lidé kolem Hrabova.info bylo vydání Hrabovského občasníku. Budoucnost ukáže, do jaké míry tento počin ovlivní  veřejný život v Hrabové.

Na závěr si neodpustím tuto poznámku: čas od času  někteří diskutující zveřejňují  slova a věty, které  mohou  odradit  mnohé občany od spolupráce s Hrabova.info. Třeba poznámky z dnešního dne na adresu „bohatého“ Libora Lyčky. Kdo zná historii této rodiny, pracovitost a skromnost Libora a jeho  zásluhy o zvelebení jižního konce Hrabové, tak nevěří svým očím. Rovněž poznámka, že jmenovaný prosazuje Prodlouženou Mostní aby nepřišel o své pozemky, je z mnoha důvodů nelogická, nepravdivá a urážlivá.  Stejně urážlivé a neuvážené jsou i poznámky na adresu Igora Trávnička.  Také nedávná informace, že pan Bedřich Chlupatý byl "komanč jak Brno". Dobře znám minulé i současné  "komanče", ale jmenovaný k nim nepatřil.  Velice si vážím svobody slova, ale musí se užívat rozumně.

  2. 12. 2015.  V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum