Navigace: Vladimír Slavík > Události a komentáře > Stolní kalendáře do každé rodiny

Stolní kalendáře do každé rodiny

 

Nemám nic proti stolním kalendářům. Je to praktické zařízení, kam zle mimo jiné zapisovat i různé drobnosti. Na trhu je jich nepřeberné množství v různých cenových skupinách. Bohužel, po skončení roku se hodí do koše.

Ale proč se mají kalendáře pořizovat každému z obecních peněz? Co když je někdo nepotřebuje a již dávno svěřil jejich funkci počítači? Nemluvě o diskusích, které byly kolem kalendáře v loňském roce. Ne pro kvalitní fotografie (ty dodali převážně nic netušící občané), ale pro jasné předvolební zviditelňování se pana starosty.

Pokládal bych za prospěšnější pořídit za těch 70.000 Kč na příklad poblikaci s fotografiemi současné Hrabové a přírody od manž. Hromádkových a dalších hrabovských občanů nebo video, které by popsalo histoii i přítomnost naší obce. Nebo reprodukce krásných obrázků s motivy Hrabové od  našeho spoluobčana grafika pana Jiřího Neuwirta. Uvažovat by bylo možné i novém vydání poblikace „Sedm století obce Hrabová“.

Tyto a možná i jiné předměty trvalé hodnoty  by mohly sloužit jako dárkové předměty pro občany, kteří se zasloužili o Hrabovou, o její rozvoj a pověst. Nejenom jako místní politikové, ale i v jiných oborech. Třeba i pro nejlepší žáky naší školy nebo pro pedagogy, kteří něčím vynikají nad ostatní.

Nejlepší by bylo nechat o těchto a podobných  záležitostech rozhodnout zastupitelstvo.  Ale již je asi pozdě, objednávka má být podepsána do 15. 10. 2015. Soudím, že v tomto případě rada překročila určitá pravidla a rozhodla o něčem, na co nemá morální právo.                             

      7.10. 2015.  V.S.

 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum