Navigace: Vladimír Slavík > Bydlení a bytový fond > 24.2.2019: Je u nás dost bytů?

24.2.2019: Je u nás dost bytů?

Je u nás dost bytů?

Každý, kdo alespoň občas sleduje tuto problematiku ví, že ve větších městech je nedostatek menších bytů, konkrétně 1+KK a 2+KK.

Příčiny jsou zřejmě v tom, že v dobách reálného socialismu tehdejší stát příliš nezajímaly problémy seniorů nebo jiných „neproduktivních“ skupin obyvatel. Přednost měly rodiny s dětmi a k tomu byla přizpůsobena i tehdejší bytová výstavba.

Ale dříve nebo později mnozí se dostanou do situace, kdy je velký byt  přítěží.  Úplnou katastrofou je, když vdova nebo vdovec má zdravotní problémy a dům je bez výtahu.  Co však  mohou dělat, když není možnost se přestěhovat do jiného domu s odpovídajícím vybavením ?

V Hrabové shodou různých okolností se mají stavět tyto nyní nedostatkové  byty v počtu 90, z toho 20 bezbariérových. Alespoň částečně by se tak vyřešil tento celoměstský problém.

A asi k velkému překvapení  širší  veřejnosti  začne tento projekt „na poslední chvíli“ zpochybňovat samospráva Hrabové.  Ještě k tomu s velmi pochybnými argumenty. 

V nejbližších dnech oslovím některé naše zastupitelé s žádosti o zdůvodnění jejich negativního stanoviska k této výstavbě a seznámím s jejich argumenty čtenáře Hrabovských novin. To se budeme divit!

V místních médiích jsem se také dozvěděl, že do uvedených bytových domů by se mohli nastěhovat různí problémoví  a nepřizpůsobiví občané.  To by ale museli být představitelé  firmy Spa Living s.r.o. úplně blbí, aby pronajali byty různým pochybným individuím, které svým chováním by odradily od nastěhování ostatní movitější  zájemce. A nepochybuji o tom, že jich bude hodně.

Stále přežívá dojem, že senioři jsou velmi chudobní a nemohou si dovolit  na sklonku života určitý přepych. Tímto přepychem nemíním různé radovánky, ale třeba bezbariérové bydlení, nedalekou autobusovou zastávku, pár metrů do ordinace lékaře a  do lékárny a třeba  také do restaurace na nedělní oběd. V neposlední řadě i kousek na místní hřbitov, kde je hrob příbuzných.

Všechny tyto podmínky splňuje i plánovaná investice a nepochybuji, že do  budoucích bytů se nastěhují i mnozí  místní senioři, kteří si přejí dožít svůj život v místě, kde se narodili.

24. 2. 2019    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma