Navigace: Vladimír Slavík > Hrabovské noviny > 13.10.2018: Hrabovské noviny v příštím období

13.10.2018: Hrabovské noviny v příštím období

Hrabovské noviny v příštím období.

Hrabovské noviny začaly vycházet v roce 2014. Jejich cílem bylo objektivně a operativně  informovat  občany Hrabové o událostech doma i v okolních obcích.

První článek vyšel  3.2. 2014 s podrobnými  informacemi o historii  ODS v Hrabové a o jejich aktivitách v letech 1993 – 1998.

Pak následovaly téměř každodenně články, zaměřené převážně na  problematiku veřejné správy v Hrabové. Tedy na fungování zastupitelstva a jeho  orgánů a na fungování  místní státní  správy. Mnoho článků bylo věnováno i  historii Hrabové, životu a dílu Viléma  Závady, problematice Pilíků a dění v okolních obcích.

Dne 3. 2. 2018 byl v Hrabovských novinách zveřejněn článek s názvem „Klub přátel Hrabové“, ve kterém jsem oznámil vznik tohoto klubu, popsal jeho zaměření  a vyzval občany ke vstupu.  V závěru článku jsem připustil možnost účasti členů KPH na letošních komunálních volbách, což se také stalo.

Ve  spolupráci s  hnutím STAN vznikl nový volební subjekt a zapojil se do letošní  volební kampaně. Přes veškerou snahu však ve volbách příliš neuspěl.  Získal přízeň pouhých 8,85 % voličů, což stačilo pouze na jeden mandát.

Ukazuje se, že zisk  volební přízně  občanů  je velmi složitý proces, ve kterém má svou úlohu mnoho faktorů. V každém případě jde o „běh na dlouhou trať“.

Po volbách jsem si položil otázku, zda má vůbec smysl pokračovat nadále ve vydávání Hrabovských novin. Jsem si vědom toho, že těch cca 50 mých pravidelných  čtenářů je pouze nepatrný zlomek ve srovnání s počtem obyvatel  Hrabové a možnost ovlivnit veřejné mnění je minimální. Výsledek letošních komunálních voleb je toho důkazem.

Čas od času obdržím zprávu se slovy uznání a podpory mých aktivit. A posílají je lidé, kterých si z různých důvodů  velice vážím. Dostávám i reakce opačné, které také neberu na lehkou váhu.

Nakonec jsem se rozhodl pokračovat, a to s následujícími změnami:  

  • Budou zveřejňovány pouze články se zaměřením na problematiku Hrabové, případně i okolních městských obvodů a obcí.
  • V žádném případě nezveřejním články, obsahující různé osobní útoky a invektivy na spoluobčany, a to bez ohledu na motivaci těchto „žabomyších válek“.  Jsem ze staré školy, kdy si lidé své spory řešili většinou způsobem „z očí do očí“ a ne na dálku prostřednictvím internetu.

Kdykoliv jsem připraven reagovat na jakýkoliv dotaz, návrh a podnět, vedoucí ke zlepšení a rozšíření  informačních služeb, které nabízím (bezplatně!) prostřednictvím Hrabovských novin.

13. 10. 2018    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma