Navigace: Vladimír Slavík > Hrabovské noviny > 16.8. 2022: Návštěvnost Hrabovských novin

16.8. 2022: Návštěvnost Hrabovských novin

 Návštěvnost  Hrabovských novin

Hrabovským novinám věnuji poměrně hodně času  a  sleduji i návštěvnost.  Dlouhodobě se udržuje  mezi 30 – 40 čtenáři.  Více je jich v pracovní dny, méně o víkendech.

Rekordu bylo dosaženo v pondělí  15. srpna, a to 51 návštěvníků. Velice si toho vážím a děkuji čtenářům  za jejich zájem.

 Které články byly preferovány?  Především „Polemika se zastupitelem MUDr. Gromnicou“  z  9. srpna, „Současný Kontrolní výbor“ z 13. srpna a „Konkurence – přednost zastupitelské demokracie“  z  10. srpna.  Usuzuji z toho, že roste zájem  o nadcházející  komunální volby.

Od počátku Hrabovských novin se snažím o jejich serióznost. Všechna  fakta před zveřejněním  si důkladně ověřuji.  Proto se mne dotkla poznámka mého občasného čtenáře   pana starosty Trávníčka, který v srpnových Hrabovských listech v souvislosti s mým článkem o dostavbě kanalizace napsal, že „obsahuje spoustu nepřesností“.  Požádal jsem ho o jejich konkretizaci. V  obsáhlé odpovědi  popsal těžkosti, kterým čelí při svých snahách o dostavbu kanalizace, ale žádnou mou údajnou nepřesnost neuvedl.  Vytkl jsem mu, že v   polemikách  někdy  „překrucuje“  tvrzení  svých oponentů, což je pravda.  Mohu to konkrétně dokázat.  Pan starosta je mi velmi sympatický, ale  tyto postoje mu kazí  jeho pověst mezi občany. Někteří občané tyto a podobné místní  politiky označují trefným názvem „kecalisté“.

Proč se tímto způsobem prostřednictvím Hrabovských novin  angažuji? Je to jednoduché. Velice si vážím občanských svobod, které přinesl rok 1989, především svobody slova. A  tak si této svobody vrchovatě užívám. Možná i ke prospěchu  obce, ve které žiji.

Uvítal bych větší odezvu mých čtenářů. Příliš nechápu, proč ve větším měřítku nevyužívají možností, které nám všem poskytuje Listina  základních práv a svobod, kde v čl. č. 17 je uvedeno, že „každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem a obrazem“.  Pochopitelně, pokud nejsou v rozporu s jinými zákony.

Nechápu důvody, které vedou mé čtenáře k tomuto rezervovanému postoji. Vždyť vzájemná komunikace je přirozená potřeba člověka. Nebo to  dnes již neplatí?  

16. 8. 2022      V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma