Navigace: Vladimír Slavík > Hrabovské noviny > 17.10. 2022: Statistika návštěvnosti HN v 41. týdnu

17.10. 2022: Statistika návštěvnosti HN v 41. týdnu

 Statistika návštěvnosti HN  v  41. týdnu.

Počítadlo mého webu napočítalo za uplynulý týden  421 návštěvníků, nejvíce ve středu 12. 10., a to 74.  Velký zájem byl o článek  s názvem „Hrabované uzavřeli koalici s Ostravakem“.  Zaslouží si proto reprízu. V Hrabovských novinách byl zveřejněn 12.10. 2022.

Hrabované uzavřeli koalici s Ostravakem

 Dalo se to očekávat. Poněkud mne překvapila rychlost v rozhodování, jaké budou hlavní společné cíle v nastávajícím volebním období. Podle mého vidění světa se tomuto problému měla  věnovat větší péče, případně i konzultace s občany. Ale lídři  obou seskupení v tom mají jasno.

Prioritu má nová hasičská zbrojnice,  sportovně společenský areál s halou, obojí v lokalitě TJ Sokol Hrabová nebo v přilehlém okolí,  a dostavba kanalizace.

Novému zastupitelstvu se navrhne, aby  nová rada městského obvodu měla  dva místostarosty. Tento návrh má i  mou podporu. Radní, pověřeni těmito zodpovědnými funkcemi,  musí mít odpovídající schopnosti a vědomosti, a je nezbytné je i  patřičně finančně odměnit. Bohatě se to občanům vrátí v konkrétních výsledcích jejich práce.  V rozpočtu obce jsou náklady na samosprávu poměrně nízké. Přitom vadná rozhodnutí samosprávných orgánů mohou způsobit nedozírné škody, a to nejen finanční.

Jsem velice zvědav na složení nového Kontrolního a Finančního výboru, zejména na obsazení funkcí jejich předsedů. Jde o klíčové posty, které mohou významně ovlivňovat celkové fungování zastupitelstva.

Pochopitelně jsem především zvědav na to, jak si bude ve funkci starosty počínat pan Milan Slíva.  Jeho „startovací podmínky“ jsou velmi dobré: je důvěryhodný, rozvážný, má  potřebné životní zkušenosti, vědomosti o správné funkci samosprávy a v neposlední řadě i odhodlání vykonávat tuto funkci co nejlépe.  Ale to nestačí, je nutná i spolupráce a podpora ostatních.  A to nejen zastupitelů, ale i občanů. Bude to po všech stránkách zajímavé volební období.

17. 10. 2022           V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma