Navigace: Vladimír Slavík > Hrabovské noviny > 31.10. 2022: Statistika návštěvnosti HN v 43. týdnu 2022

31.10. 2022: Statistika návštěvnosti HN v 43. týdnu 2022

Statistika návštěvnosti Hrabovských novin ve 43. týdnu 2022

Počítadlo mého webu napočítalo v uplynulém týdnu 332 návštěvníků. Největší zájem byl o článek s názvem „Informace na webových stránkách MOb“, zveřejněném v Hrabovských novinách 25.10. 2022. Zaslouží si proto reprízu.

Informace na webových stránkách MOb

Jelikož se zajímám o veřejné dění v Hrabové, čtu každý den ráno výše uvedené webové stránky. Dnes, 25. října,  jsem si přečetl některé „novinky“ z posledních dnů. V rubrice „Členové zastupitelstva“ jsou to jména zastupitelů, zvolených na ustavujícím zastupitelstvu konaného dne 19. října, v rubrice „Usnesení zastupitelstva“ usnesení z tohoto zasedání.

U  nových zastupitelů postrádám e-mail  u  p.  Gajce,  Ing. Hrabovské, p. Krejčíčka, p. Kročkové, Ing. Kubečky, p. Mintěla a p. Nováčka.  Snad se to během brzké doby napraví.

Pokud jde o usnesení, překvapil mne bod č. 1/4 o schválení nového Jednacího řádu zastupitelstva. Proč se tak spěchalo? A proč nový Jednací řád nebyl zveřejněn?

Pak jsem byl překvapen usnesením o stanovení měsíčních odměn za výkon funkce neuvolněným zastupitelům. Myslím, že zde laciná demagogie převládla nad selským rozumem. Ten napovídá, že se vyplatí v určitých případech příliš nešetřit. Proč „se střílíme do vlastní nohy“?

Pokládal bych  za optimální u místostarosty krátit maximální možnou odměnu o 75 %  na 8.979 Kč, u členů rady o 30 % na 5.568 Kč, u předsedů výborů a komisí o 30% na 2.787 Kč, u členů výborů a komisí o 30 § na 2.320 Kč a u členů zastupitelstva také o 30 %  na 1.392 Kč.  Doufám, že zvítězí „selský rozum“ a  schválené  odměny budou co nejdříve zastupitelstvem zvýšeny. Protože stále platí přísloví „za málo peněz málo muziky“. Ti, co tvrdí opak, jsou nenapravitelní idealisté.

31. 10. 2022    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma