Navigace: Vladimír Slavík > Hrabovské noviny > 8.11. 2022: Budoucnost Hrabovských novin

8.11. 2022: Budoucnost Hrabovských novin

Budoucnost Hrabovských novin

Byl jse v těchto dnech jedním mým přítelem  přesvědčován, že čas, krerý věnuji Hrabovským novinám  je časem zbytečně ztraceným. Na základě jeho argumentů jsem  toho chtěl nechat, ale pak jsem si to rozmyslel, a  budu v tom pokačovat.

  Svou pozornost zaměřím v dalších měsících především  na  činnost nově zvolené samosprávy, na činnost rady, výborů a komisí. V Hrabovských novinách  za přínosné akce pochválím, různé chyby a prohřešky budu kritizovat. Mám k tomu následující oprávnění:  jsou to mé  bohaté  životní zkušenosti a také znalost příslušné legislativy z oblasti municipality.

Mimo to se zaměřím na oblasti, které  jsou mi blízké od doby, kdy mým dopravním prosatředkem je elektrický invalidní vozík. Pohybuji se převážně po místních komunikacích a při rychlosti 5 km/hod mám možnost hodnotit jak kvalitu povrchu těsto cest tak i mnohých zajímavostí v okolí. Pozornost věnuji mimo jiné i okolní vegetaci. Jsou to především stromy.

Pro stromy mám velkou slabost. Obdivuji  nejenom jejich „tělo“, ale i  jejich „duši“. Tím tělem míním kmen, větve, listí a plody, tou duší  věkovost  a citový požitek z jejich vzhledu. Jaká škoda, že neumí mluvit!

Při jízdě po místní komunikaci  Domovská, Poplužní a K Pilíkům zjišťuji , že je zde mnoho míst, které čekají na výsadbu nových stromů. Proč  tam nejsou? Protože ti nikdo nevyžadoval.

Budu možná první, který to bude po nové samosprávě vyžadovat. A použiji k tomu velmi  přesvědčivé argumenty.

Další mou prioritou budou nové cyklistické trasy. Vycházím z přesvědčení, že jízdní kola, koloběžky,  kolečkové brusle a další podobné dopravní prostředky mají před sebou velikou budoucnost. Nezbytná je existence dopravních tras s odpovídajícim povrchem. S povrchem hladkým, který  je „přátelský“ i k malým kolečkám nových dopravních prostředků. Možná to bude ve srovnání s dřívější „šotolinou“ dražší, ale je to nezbytné.

Pro rozvoj cyklodopravy  je  i tento argument: nahradí do určití míry neekologou  dopravu autem. Často je možno místo auta  dosáhnout svého cíle i na kole nebo na koloběžce.

Pokud jde o koloběžky, mám problém s těmi, které jezdí na  elektrický pohon.  Jejich vysoká rychlost  ohrožuje  bezpečnost ostatních. Určitě se to dříve nebo později vyřeší.

Hrabová má u cyklostezek před sebou mnoho úkolů. Jde o jejich doplnění a také o péči o kvalitu jicich povrchu. Doufám, že mou iniciativu podpoří  í i další občané Hrabové.

8. 11. 2022   V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma