Navigace: Vladimír Slavík > Centrum Hrabové

Centrum Hrabové

 

Nápad na vytvoření centra Hrabové má mé sympatie.  Pro uskutečnění této vize existuje i základní předpoklad, a tím jsou  volné  pozemky před radnicí. Dnes je tam  občany nepříliš využívaný park.

Pak je zde ještě další skutečnost.  Existují územní studie, které to umožňují další výstavbu RD ve střední a jižní části obce.  Počet obyvatel Hrabové  se v příštích letech  výrazně zvýší.

K čemu je dobré centrum obce? Dříve bylo téměř v každé obci a sloužilo k naplňování  duchovních, sociálních a dalších  potřeb obyvatel. Obvykle v centu obce byl kostel, hospoda, škola  a úřad starosty.

 Dnes je žádoucí, aby v centru obce  byly i některé další služby.   Konkrétně pošta, prodejna potravin, kavárna,  zdravotnická zařízení, parkoviště a místo pro odpočinek.

V Hrabové již některé tyto  objekty v budoucím centru obce  existují. Konkrétně kostelík, radnice, pošta, prodejna potravin Hruška a restaurace „Na Ščučí“.  

Problémem budou zdravotnická zařízení. Dnes jsou na Šídlovci. Ozývají  se hlasy, že již nevyhovují. Čekárny i ordinace jsou malé a neodpovídají současným požadavkům. Kde postavit nová? Na místě po bývalé školce na ulici Viktora Huga nebo v budoucím centru Hrabové?

To je problém, který bude  řešit až příští zastupitelstvo.

Hrabové je obec, která má úctyhodnou historii. První zmínka o ní je z roku 1267, v roce 2027 budeme slavit 760 let existence  naší obce. Za tu dobu zde vyrostlo cca 30 generací  a svůj život zde prožily tisíce občanů.  Každá generace přispěla svým dílem k rozvoji  Hrabové. Některá více, některá méně. Mým  největším přáním je, aby ta současná se nemusela před našimi předky za svůj přínos stydět.

5. 5. 2022    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem