Navigace: Vladimír Slavík > Co bude na místě školky?

Co bude na místě školky?

 

Jde o parcelu č. 778/4 (budova) a parcelu  č. 778/1 (zahrada) o celkové ploše 2 372 m/2 na ulici V. Huga v kat. území Hrabové.  Budova školky se má pro špatný technický stav zbourat. Stále se neví, kdy se tak stane, a jak bude pak  tato pocha  využita.

 V rozpočtu  MOb Hrabová na rok 2022 peníze na bourání školky nejsou a těžko se najdou.  Takže bourání se  uskuteční nejdříve  v roce 2023. To již bude v Hrabové nové zastupitelstvo,  a  možná i nový starosta.

Překvapil mne  dotaz  zastupitele a radního pana  Petra  Baluška.  Napsal mi toto:

Dobrý den pane  ing. Slavíku, zdravím Vás a chtěl jsem se zeptat, co Vám by se líbílo nejvíce a co by bylo potřebné na Šídlovci místo školky na V. Huga? Zatím není nic rozhodnuto a do voleb ani nebude. Děkuji za Váš názor. Přejí hezký den.

Petr Balušek.

Odepsal jsem toto: Petře, mám to dobře promyšlené. Jednoznačně park. Park s kvalitní zelení,  s lavičkami, s krytým altánem,  s koutkem pro děti. Ten by měl mít pískoviště, houpačky, prolézačky a další atrakce.

Krytý altán by sloužil dospělým k besedám a k dalším aktivitám v letních měsících.  Čas od času by zde vystupoval i hrabovský dechový orchestr  DEOR.

Možná by zde mohl fungovat i stánek s občerstvením. Možná by park mohl fungovat v soukromém pronájmu, návštěvníci (mimo děti) by platili mírný poplatek.

Zdůvodnění tohoto návrhu: Na Šídlovci bydlí polovina Hrabové, těch 1 750 lidí by to tuto „veřejnou zeleň“  ocenilo.  K těm nynějším obyvatelům  přibude cca 100 seniorů z nových bytových domů „V zatáčce“.

Pokud jde o byty, tak těch má Hrabová ve své správě dostatek.  Mimo to Češi preferují  bydlení v RD a ne v nájemních bytech.  Pokud jde o nové zdravotnické zařízení, tak to bych situoval do středu obce.  Střední a jižní část Hrabové se bude nadále rozrůstal, k dispozici je několik schválených  územních studií, dříve nebo později  se zde postaví cca 300 RD.

V žádném případě by na ploše po školce nemělo být parkoviště,  nebo cokoliv, co vyžaduje nutnost dopravy auty  a může obtěžovat občany hlukem a výfukovými plyny.  

Jaký je tvůj názor na ten můj návrh?

Zdraví V.S.  

Petr  Balušek reagoval takto: Pane ing.Slavíku, děkuji za odpověď a jsem příjemně překvapen, jak to máte promyšlené. Nápad to není špatný, pro parkoviště nejsem ani já. Mám obavy, že další park by lidé už nechtěli, děti mají už i dost pískovišť a hřišť kolem, ale je to jen můj názor.  Jsem zvědav, co sami občané tam bydlíci budou chtít nebo jakou mají představu. Zatím mi jedna paní psala, že doufá, že parkoviště! To jsem překvapen, já kdybych tam bydlel, tak co nejvíce zeleného a souhlasím s tím, jak jste to napsal.  Mezi kostelem a úřadem taky už lidi nechtějí nic stavět a ani moc upravovat, jak jsme se dozvěděli v pondělí od občanů co byli na besedě s architektem  p. Kotkem. Jsem zvědav, jak se s tím popasuje. Přejí Vám hezký víkend a ještě jednou děkuji.

Má odpověď Petru Baluškovi:

Petře, neměli bychom příliš věřit v  „moudrost lidu“.  Běžní občané mají své rodinné a existenční starosti a ostatní  problémy je příliš nezajímají. Jejich odpověď na otázku  „co postavit na místě školky“   bude pravděpodobně málo promyšlená. Proto si lidé volí své zastupitele a spoléhají, že v důležitých záležitostech rozhodnou  kvalifikovaně za ně.

Zastupitelé by neměli svou zodpovědnost „přehazovat“ na  občany.

Zdraví Vladimír  

9. 5. 2022    V.S.


 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem