Navigace: Vladimír Slavík > Cyklostezka Šídlovec - Statek

Cyklostezka Šídlovec - Statek

V Hrabové máme tři významné dopravní komunikace.  První dvě  (Paskovská, Mostní) jsou určeny převážně pro motorová vozidla, ta třetí převážně pro cyklisty. Je to cyklostezka  Šídlovec  - Statek.

Ne všude mají takovou vymoženost.  Ani v Paskově, ani  ve Vratimově, ani v městských obvodech Stará a Nová Bělá.  

Cyklisté ze Šídlovce se po ní mohou bezpečně dopravit na  poštu, na úřad, na nádraží ČSD do Vratimova, na sokolské hřiště,  k Emilovým koňům a do restaurace „Ve Dvoře“

 Kdo má zájem, může pokračovat  v jízdě po cyklostezce kolem Ostravice i do vzdálenějších končin našeho kraje.

V tomto článku se budu věnovat jízdnímu povrchu této cyklostezky.  Pro mne je nejlepším materiálem kvalitní asfalt. Je dokonale hladký, bezprašný a netvoří se na něm kaluže. Je ale drahý, metr čtvereční stojí v současné době 700 Kč. Při dobrém provedení má výbornou životnost. Důkazem  toho je cyklostezka   Bělská – Mitrovice.  Asfalt na bývalou hráz zde byl položen asi před  40 lety a je stále v dobrém stavu. .

 Na naší „páteřní“  cyklostezce  Šídlovec – Statek je úsek, který již delší dobu vyžaduje  opravu.  Je to úsek od ulice Bělská  k ulici Paskovské.    

V minulých letech  se tímto úsekem zabývala i  komise pro výstavbu, dopravu a ekologii. V zápisech z jednání této komise jsem našel následující informace:

Zápis z jednání komise 13.2.2019 –  bod č. 8: Do konce března bychom měli dostat cenovou nabídku od firmy  Strabag na opravu úseku v majetku obce (poptávku zadal pan starosta).

Zápis z jednání komise 28.5.2020 – bod č. 2: Oprava cyklostezky na ul. „K Pilíkům“:  Pan starosta přislíbil projednání s firmou Strabag. Dosud jsme neobdrželi informaci o výsledku tohoto jednání – žádáme o projednání na radě.

Pan starosta se často řídí příslovím  „slibem nezarmoutíš“, a tento případ není žádná výjimka. Podle hesla „Myslel jsem to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.“

Nadějný je ale  „Plán oprav místních komunikací pro rok 2021 a 2022“.  Byl zveřejněn  v červenci 2021 v Hrabovských listech.  Obsahuje i položku „K Pilíkům“  a na rok 2022 se pro tento úsek počítá s částkou  2,5 mil. Kč.

Takže cyklisté, kteří využívají cyklostezku Šídlovec – Statek, těšte se!

13. 4. 2022     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem