Navigace: Vladimír Slavík > Deník N: 4. - 10. listopad 2021

Deník N: 4. - 10. listopad 2021

 

 Deník N začal vycházet v tištěné podobě v roce 2018. Redakci  tvoří převážně mladí, proevropsky zaměření  novináři.  Publikují  tam své názory i renomovaní  politici, politologové a novináři, jako Petr Pithart, Karel Hvížďala, Jiří Pehe, Petra Procházková.

Pro Deník N píše několik desítek redaktorů. Někteří  z nich dříve působili v Lidových novinách a v Mladé frontě  Dnes. Jde o špičkové novináře, kteří se rozhodli pracovat pro tento deník.  Mezi nimi i Renata Kalenská, Petr Koubský, Jan Moláček, Iva Bezděková, Jan Úšeka, Jan Tvrdoň a další.

Deník N je výjimečný i tím, že  zveřejnil  adresy  všech svých  redaktorů.  Na dotazy čtenářů  reagují bezprostředně a konkrétně. Vyzkoušel  jsem si to v minulých dnech u redaktorky Ivy Bezděkové.

 Předpokládám,  že tato nová rubrika  bude přínosem i pro  čtenáře Hrabovských novin.  Budu do ní přispívat každou sobotu.

Dnes, v prvém vydání  nového seriálu,  zveřejním  název a stručný obsah některých  článků, které  mne v minulém týdnu   v Deníku N nejvíce  zaujaly.

4/11.: Iva Bezděková  -  V expertním týmu budou i kritici očkování.  Boj proti Covitu je bezesporu  nejzávažnějším  problémem  současnosti. Většina odborníků vidí řešení v plošném očkování. Někteří  s tím nesouhlasí. Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek  do skupiny svých poradců jmenuje i tyto oponenty. 

5-7./11.: Jan Úšela – Nová vláda chce do hry vrátit i soláry. V programovém prohlášení vlády  je i rehabilitace fotovoltaiky.  Do roku 2025 mají být fotovoltaické panely na sto tisících střechách RD. Má to být konkrétní příspěvek k realizaci snah EU o výrazné omezení  spalování fosilních paliv.

8./11.: Prokop Vodrážka a Lukáš Prchal – Blažek na spravedlnosti  budí u stran pochybnosti.  ODS preferuje na post budoucího minístra spravedlnosti  Pavla Blažka. Údajně jeho jméno pozvedává v koalici Spolu nejedno obočí. Nadšená  není ani koalice Pirátů a STAN. Příčiny spočívají v jeho  dřívějším  problematickém působení ve funkci radního v Brně.  Značnou podporu na funkci ministra spravedlnosti má Marek Benda, ale Petr Fiala preferuje  Pavla Blažka.

9./11.: Jan Úšela – Písařík:  Růst cen se nedal zastavit. Rozhodnutí firmy Bohemia Energy ukončit dodávky plynu a elektřiny téměř milionu  domácností je pro tisíce lidí  katastrofou.  Nemají peníze na placení záloh na  drahý ceník dodavatelů tzv. poslední instance.  Politici diskutují se státem, kdo to zavinil. Údajně je na vině  nedostatečná  legislativa.  Jinými slovy poslanci.

10./11.: Iva Bezděková, Jan Tvrdoň – Brutální očkovací kampaň budí emoce.  Lidí má k očkování proti Covidu přesvědčit kampaň,  založená na drastických snímcích umírajících na tuto nemoc.  Bude účinná? Někteří odborníci jí podporují, jiní poukazují na její neestetičnost. Mezi jinými i rektor ČVUT Vojtěch Petráček. Problémy s touto kampaní  mají i odborníci  na marketing  Miloš Gregor a Karel Komínek.

Závěrečná poznámka HN:  Mimo  tyto  články je  na stránkách  Deníku N  v minulém týdnu několik  desítek dalších, pojednávajících  o současné politické a hospodářské situaci  v ČR, v Evropě a na celém světě.  

13. 11. 2021      V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma