Navigace: Vladimír Slavík > Denik N: čtvrtek 12.5. - středa 18.5. 2022

Denik N: čtvrtek 12.5. - středa 18.5. 2022

 

 Sdělovací prostředky informují o kritické situaci na Hlavním nádraží v Praze, které je přeplněno ukrajinskými Romy. Probíhá diskuse, jestli jde o válečné uprchlíky nebo ekonomické migranty. Diskuse vyvolalo jméno nového guvernéra České národní banky a nástupce kardinála Duky. Nejdůležitějším tématem je stále válka na Ukrajině.

Čtvrtek 12. května: Kdo je nový guvernér ČNB. Prezident Zeman jmenoval guvernérem ČNB Aleše Michla. Ten je odpůrcem zvyšování úrokových sazeb a otazníky vyvolává jeho vazba na Babiše.     Hnutí ANO cílí na naštvané voliče. Celé Česko je oblepeno plakáty „ Za Babiše bylo líp.“ Akce se rozjela v době, kdy vláda řeší složitou ekonomickou situaci a nápor ukrajinských uprchlíků.     Zemanova labutí píseň. Miloš Zeman výborně zvládl  roli internetového trolla. Jakoby mu byla šitá na míru.

Pátek – neděle 15. května:  Chtěli pro Česko více ropy. Babiš je vyhodil. Vedení státního podniku METRO (Mezinárodní ropovody) před osmi lety připravovalo navýšení kapacity ropovodu, který by Česko zbavilo závislosti na ruské ropě. Babiš s tím nesouhlasil.      Ukrajinští pacienti zatím české zdravotnictví nezatěžují.  Podle VZP budou náklady na Ukrajince nižší, než na průměrného českého pojištěnce.  Přicházejí většinou mladí lidi.    Jak rostlo NATO a proč se nedrolí. Finsko a Švédsko zvažují vstup do NATO. Reagují tak na hrozby z Ruska, které to vidí jako další důkaz agresivity NATO.     Bratrství,  které nikdy nebylo. Ukrajina bojuje o možnost vykročit ze stínu ruského impéria. Rusko tomu všemožně brání, a to i válečnými zbraněmi.

Pondělí 16. května:  Středula ohrožuje Babišovy šance.  Souboj o levicové voliče bude pro prezidentské volby klíčový, Středula může zamíchat kartami.      Kolem čeho oběhne naše planeta za 250 milionů let. Bude to „černá díra“ v nitru naší Galaxie, jejíž obrázek máme od roku 2019.   V Česku chybí jazykové kurzy pro Ukrajince, nejsou lektoři. Kvalifikovaným Ukrajincům chybí znalost češtiny. Proto vykonávají podřadnou práci. Kurzů češtiny je málo pro nedostatek učitelů.

Úterý 17. května:  ANO v Praze: Nacher v čele, Kleslová zpět. Hnutí ANO v hlavním městě rozhoduje o o své kandidátce pro podzimní komunální volby.      Putina zastaví jen porážka na Ukrajině. Co dělá ruská i ukrajinská armáda špatně? Odpovídá poradce prezidenta Zelenského  Oleskij Arestovyč.    Řídit Poslaneckou sněmovnu jako firmu? Nekonečným obstrukcím, které teď ANO a SPD předvádí v dolní komoře Parlamentu, se v podstatě nedá vyhnout.     Česko pod žlutým povlakem. Nánosy pylu opět zasypaly republiku. Agresivní sice nejsou, ale alergici toužebně čekají na déšť.

Středa 18. května: Zemřel Josef Abrhám. Skromný, inteligentní člověk, který stvořil na filmovém plátně i na divadelních jevištích nezapomenutelné role. Jeho smrt vyvolala oprávněný smutek.    Terminál z Litoměřic ruský plyn nenahradí. Tento terminál pro zkapalněný plyn může být řešením pro nákladní tranzitní autodopravu. Ale požadavky průmyslu a domácností  na zemní  plyn nevyřeší.

21. 5. 2022      V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma