Navigace: Vladimír Slavík > Diskuse o bytových domech " V zatáčce" pokračuje

Diskuse o bytových domech " V zatáčce" pokračuje

 

Iniciátorem této diskuse jsou pravděpodobně fotografické  snímky a informace na webu „MS stavby“, který průběžně sleduje i tuto stavbu.

Pro osvěžení paměti  sděluji následující fakta:  V těchto  domech bude 90 malometrážních bytů, určených převážně pro seniory, a to nejenom  z Hrabové.  Není pochyb, že o ně bude velký  zájem.  Domy budou s výtahem, v blízkosti je zastávka MHD, ordinace lékaře, lékárna, knihovna, možnost obědů v nedaleké školní jídelně, možnost vycházek do okolí včetně parku "Hrabovjanka", nedaleko jsou  supermarkety MAKRO a TESCO. Součástí  bytových domů budou i prostory  pro odpočinek a relaxaci budoucích nájemníků.  Co jiného a lepšího  si mohou senioři přát?

Ale  jsou občané Hrabové, kteří to vidí jinak.

Své názory  velmi ochotně zveřejňují na FB Ostrava - Hrabová. Tak  na příklad:

Občan R.G.: Už je to teď vysoké. Nelíbí se mi to.

Občanka M.G.: Je to  velký velehnus Hrabové. Něco takového jsem si nemyslela, že může vyrůst v naší Hrabové a hlavně, kdo to povolil.  

Manželé M.P. a M.P.: Je to strašná stavba, ostuda Hrabové. Budou tam údajně doplatkové byty pro seniory a když nebude zájem, tak pro všechny zájemce. Už teď  se bojíme, jaké.

Podobných negativních  názorů k této stavbě  v různých obměnách je na tomto FB k dnešnímu dni dvacet.

Rezervovaný postoj  v této diskusi projevil jedině občan O.S., který napsal: Hodnotil bych to až po dokončení stavby.

Komentář HN:  Nechápu občany, kteří, ačkoliv nemají potřebné informace, s obdivuhodnou  vervou a lehkomyslností  hlásají do veřejného prostoru své negativní názory na tuto stavbu.   Vůbec  si přitom neuvědomují, že tyto mohou být velmi  nedomyšlené, dokonce i hloupé. Jako by těmto občanům vůbec nezáleželo na jejich solidní pověsti. Vždyť veřejná prezentace různých nedomyšlených názorů a domněnek svědčí mimo jiné i  o celkové úrovni jejich hlasatelů.

Na rozdíl od těchto kritiků jsem  přesvědčen, že výstavba uvedených tří domů pro senioty je  užitečná a prospěšná, a opačné názory některých občanů Hrabové jsou zcela neopodstatněné. Již blízká budoucnost ukáže, kdo měl pravdu. 

14.7.2020     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma