V mém článku z 9. 12. 2018 v HN jsem psal o nové komisi výstavby, dopravy a ekologie . V úvodu jsem uvedl jména členů této komise a pak popsal některé konkrétní úkoly, které bude nutno v nastávajícím období v Hrabové řešit.
K mému textu se na jednom z místních FB vyjádřilo 6 občanů, avšak nikdo ze zastupitelů. Ne že by mě to obzvlášť mrzelo (kdoví, co by napsali), ale je to opět důkaz toho, že v Hrabové prozatím nemáme žádný fungující oficiální mediální prostředek, který by zajišťoval „zpětnou vazbu“ mezi občany a zastupiteli. Zdůzazňuji slovo „oficiální“.
Jde o následující problém: Dejme tomu, že občan ( a možná že i některý zastupitel) má potřebu sdělit široké veřejnosti určitou skutečnost, kterou pokládá za důležitou a očekává kvalifikovanou odpověď ze strany představitelů samosprávy.
Na koho se má obrátit? Vše nelze směřovat na starostu, není vševědoucí. Dělba práce mezi radními neexistuje. Tak tedy na koho?
Dříve nebo později by se tento problém měl vyřešit. Je to především výzva pro SNK – Hrabované, kteří to mají ve svém volebním programu, a to dokonce na prvém místě. Má to jako volební slib i hnutí Ostravak a Změna pro lidi.
Nyní se vracím k reakci na můj článek v HN ve věci nové komise výstavby, dopravy, ekologie. Výše uvedení diskutéři se většinou soustředili na problém, proč v komisi není ing. Jan Dvořák. Jakoby to byl zásadní problém pro úspěšnou existenci této komise pro další čtyři roky.
Nikdo z uvedených diskutujících nepokládal za nutné se zmínit o tématech a metodice práce této komise. Tedy příkladně i o tom, jakým způsobem se vytvoří „zpětná vazba“ mezi komisí a občanstvem a podobně.
Mám pro tuto skutečnost následující vysvětlení. Uvedení diskutéři (ne všichni!) neznají detaily komunální legislativy a principy zastupitelské demokracie. Vůbec netuší, jak v očích poučenější veřejnosti snižují svými velmi svéraznými názory svůj kredit. Snad to časem pochopí.
10. 12. 2018 V.S.