Navigace: Vladimír Slavík > Do voleb zbývá 93 dnů

Do voleb zbývá 93 dnů

 

Komunální volby  pro období 2022 – 2026 se uskuteční v pátek 23. a v sobotu 24. září. Termín pro odevzdání kandidátních listin končí ve středu 10. srpna.

 Nynější volební strany a hnutí mají ještě možnost se pokusit o alespoň částečné splnění svých volebních programů, které vyhlásily v roce 2018. Na příklad:

Volební subjekt č. 1 – ČSSD:   Budeme navrhovat úpravu rekreačních zón podél Ostravice (ohniště, lavičky, odpadkové koše) a úpravu  Pilíků  (konforní přístup, pláž pro koupání, přírodní dráha pro horská kola). Představitelem strany byl Ing. Dvořák.

Volební subjekt č. 2 -  SNK Hrabované: Dořešení oblasti Pilíků, kterou bychom rádi viděli jako přírodní biologickou rekreační zónu se zachovalými rybníky. Představitelem hnutí byl  Ing. Skalský.

Volební subjekt č. 4 – ODS: Prosadíme Strategický plán rozvoje Hrabové do života. Představitelem strany byl  pan  Trávníček.

Volební subjekt č. 5 – KDU - ČSL: Další úpravy chodníků a komunikací, vyřešení  parkování aut na Šídlovci, opravy a revitalizace bytových domů v majetku obce. Představitelem strany byl  Ing.  Chlupatý.

Volební subjekt č. 6 – Ostravak a Změna pro lidi:   Jmenovité hlasování rady, redukce počtu komisí. Představitelkou hnutí byla paní Kopitzová.

Volební subjekt č. 7 – SPD : Vybudování  a opravy chodníků a místních komunikací  Představitel hnutí byl pan Pospěch.

Volební objekt č. 8 – STAN- KPH: Zajistit bezpečný a dopravně pohodlný přístup k vodním nádržím Pilíky. Představitelem hnutí byl MUDr. Gromnica.

Nejvíce na nesplněné předvolební sliby „doplatily“ Pilíky. Nestaly se rekreační zónou, ale čističkou odpadních vod města Paskov.  Pokud jde o místní komunikace, tak MK  „K Pilíkům“ je stále ve stejně špatném stavu jako v roce 2018. Pokud  jde o chodníky, tak stále chybí chodník kolem ulice U Řeky. Pokud jde o revitalizaci bytových domů v majetku obce, tak stále chybí dlouhodobější plán oprav a modernizace.

 V červnových Hrabovských listech hodnotili fungování svých politických stran a hnutí pan Trávníček, pan Houžvička, Ing. Dvořák, pan  Balušek a MUDr. Gromnica. Z textu jsem usoudil, že jejich strany a hnutí  ( s výjimkou ČSSD Hrabová) budou kandidovat i  v  letošních volbách. Z informací na soukromém webu  Ing. Orkáče  vyplývá, že na volby se připravuje i hnutí SNK Hrabované. O KSČM a SPD nejsou žádné zprávy.

Výsledky letošních podzimních  voleb v Hrabové jsou velkou neznámou.  Problémem je  klesající zájem občanů  o veřejné záležitosti. Mladá generace má zcela jiné zájmy ve srovnání s generacemi dřívějšími. Vůbec nelze nyní předpovídat, kdo volby vyhraje a kdo  bude příštím starostou Hrabové.  Jsem  ale optimista a věřím, že volby dopadnou lépe, jak ty v roce 2018. Mám mnoho důvodů pochybovat o  odborných  a další schopností  tehdy zvolených zastupitelů.  Ale občané Hrabové to viděli jinak.

22. 6. 2022    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma