Navigace: Vladimír Slavík > Dubnový Starobělský zpravodaj

Dubnový Starobělský zpravodaj

 

Dubnové číslo Starobělského zpravodaje přineslo několik informací, které mohou být inspirací i pro současné vedení Hrabové:

Hlasujte pro nápad, který se Vám líbí. První ročník participativního rozpočtu se uskuteční letos i ve Staré Bělé. Je na něj vyčleněn z obecního rozpočtu 1 mil. Kč. Do soutěže bylo vybráno 7 návrhů a byly vypočteny náklady na jejich případnou realizaci. O návrhu, který se bude realizovat, rozhodnou občané. Mezi návrhy je i revitalizace studánky "U Lípy" (375 tis. Kč), solární multifunkční dobíjecí stanice na elektrokola (250 tis. Kč), vytvoření malého vodního hřiště pro děti (200 tis. Kč), zhotovení knihobudek a hračkobudek (60 tis. Kč).

 Neinvestiční dotace spolkům: Zastupitelstvo rozhodlo o vyčlenění částky 500 tis. Kč na podporu některých projektů spolků a organizací, které vykonávají svou činnost na území obce.  Nejvyšší částka 100 tis. Kč byla uvolněna pro TJ Sokol Stará Bělá na podporu a rozvoje sportovních aktivit dětí a mládeže. Dotaci získalo celkem 13 spolků a organizací.

Obecní byty k pronájmu. V nástavbě zdravotnického střediska budou k dispozici k pronájmu byty o velikosti 1+1 a 1+0, od 28 do 42 m/2. Jde o tzv. startovací byty, doba pronájmu je max. 3 roky. Nájem je stanoven v 1. a v 2. roce na 90 Kč/m/2  a ve 3. roce na 120 Kč/m/2.

Knihovna má svou čtenářku loňského roku. Stala se jí Maruška Stuchlá. Knihovnu navštěvuje s maminkou, v minulém roce si vypůjčila 65 knih a časopisů.

Úterý, 9. dubna 2024         V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma