Navigace: Vladimír Slavík > Dva rozdílné přístupy dvou místních politiků

Dva rozdílné přístupy dvou místních politiků

Rychlost.cz - poptávka připojení

 

Pan MUDr. Rostislav Gromnica se stal místním politikem v Hrabové po volbách v roce 2018.  Zastupitelstvem byl v květnu 2019 zvolen do funkce člena Kontrolního výboru a v listopadu téhož roku dokonce do funkce předsedy tohoto významného výboru. Měl ambici zdokonalit Jednací řád Kontrolního výboru, ale zastupitelstvo jeho návrhy odmítlo. Tím to pro něj skončilo, nový návrh tohoto dokumentu, zbavený vytýkaných chyb,  již nevypracoval.  Tím dost utrpěla má důvěra  v jeho schopnosti.   Po celou dobu volebního období byl aktivní v Hrabovských listech (odborné články s lékařskou tématikou) a zejména  v různých diskusích na facebooku skupiny Ostrava-Hrabová. V roce 2018  byl do zastupitelstva zvolen za hnutí STAN - KPH, ale v letošních volbách kandidoval za ODS, a byl opět zvolen zastupitelem. Velmi mne překvapila jeho nedávná tvrdá  kritika kandidátky za hnutí Ostravak paní Ing. Hrabovské. Na fb skupiny Ostrava-Hrabová o ní mimo jiné napsal:

„Já si paní kandidátku na starostku pamatuji v rámci nynějšího volebního období, když vytáhla po boku Hrabovanů do „svatého“ boje za odvolání starosty a za zastavení probíhající výstavby školky. Na zastupitelstvech jsme byli opakovaně svědky jejich slovních exhibicí, pomluv, polopravd, i přímých lží, manipulací s fakty, pronášených exaltovaným hlasem“.

 Znám paní Ing. Hrabovskou úplně jinak. Jako velmi solidní osobu a odbornici v oblasti účetnictví. Jak asi  paní Hrabovská vnímala kritiku pana zastupitele Gromnice?  Co když po  volbách vznikne situace, kdy pro ODS bude výhodná koaliční spolupráce s hnutím Ostravak? Lídr ODS, pan Trávníček, asi za tuto kritiku paní Hrabovské pana Gromnicu nepochválil.

Jiný přístup k představitelce tohoto hnutí měl pan Slíva, lídr SNK Hrabované. Na fb skupiny Hrabová mimo jiné o paní Hrabovské napsal:

 „Práci inženýrky Hrabovské sleduji již od předminulého volebního období, kdy byla zastupitelkou a já sedával mezi diváky. Měl jsem tu čest s ní být ve finančním výboru v minulém volebním období. Je velmi fundovaná po stránce účetnictví a financí, patří v tomto oboru mezi nejlepší, které znám. Nikdy nelitovala věnovat svůj čas pro Hrabovou, a její připomínky byly vždy podnětné, často mimořádné“.

Místní politik pan Slíva jako zodpovědný současný lídr SNK Hrabované určitě  uvažoval při psaní tohoto textu i o budoucí možnou koaliční spolupráci s „Ostravaky“.

Dva místní politici, dva velmi odlišné názory na lídryní hnutí Ostravak  Ing.  Květoslavu Hrabovskou.

Přemýšlím často o „moudrosti lidu“. Asi existuje „pud sebezáchovy“ nejenom u jednotlivců, ale i u občanů Hrabové. Zřetelně se projevil i v letošních volbách. Občané Hrabové dali přednost místním politikům  typu Slíva před místními politiky typu Gromnica. Proč?  Protože nejsou hloupí.

29. 9. 2022    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma