Navigace: Vladimír Slavík > Facebook městského obvodu

Facebook městského obvodu

 

Je to praktické řešení, jak informovat občany o aktuálních záležitostech a událostech. Mají ho již téměř všude, u nás od července 2021. Může informovat o připravovaných společenských, kulturních, sportovních akcích, a to včetně různých detailů. A také o událostech a záležitostech již uplynulých.  Ke zveřejněným informacím je i možnost diskuse.

Doplňuje tak hlavní informační prostředky, kterými  jsou webové stránky městského obvodu a Hrabovské listy.

Jelikož náklady na tento facebook jsou placeny i z mých daní, sdělím svůj názor na jeho obsah.

Každé začátky jsou těžké. Stejně tomu bylo i v tomto případě. Jeho zavedení jsem uvítal, a FB denně sleduji.  Nevadí mi, že některé informace jsou na webových stránkách MOb a opakovaně  i na FB. Ne každý sleduje denně webové stránky obce.

Nedávno se na tomto FB  začaly publikovat vybrané články z Hrabovských listů. Pokládal jsem to za dobrý nápad, který by mohl  k obsahu těchto článků vyvola diskusi.  Třeba k iniciativě pana starosty k dostavbě kanalizace s použitím peněz  MOb.

Prozatím žádná větší diskuse k těmto článkům na FB neprobíhá. Možná to je pouze otázka času. Možná se čeká na prvního diskutéra, ostatní se pak přidají.

 Základním problémem FB městských obvodů je předávání  informací. Jejich hlavním zdrojem je místní radnice a společenské a jiné organizace.  Jejich předávání správci FB není  jednoduchá  záležitost.

 Na FB nejsou kupříkladu informace o restaurování kříže na Jestřábského ulici,  o stavbě veřejného osvětlení na ulici „K Pilíkům“,  o významnějších aktivitách našich Technických služeb, o nyní probíhající likvidaci nemocných stromů na území obce, o stavebních aktivitách firmy Diamo a MOb v areálu Pilíky atd.

Nemám vyhraněný názor na  účelnost poskytování informací z jiných obcí a z institucí se sídlem mimo Hrabovou.  Není to v některých případech zbytečné?  Ale možná, že pro někoho  jsou i tyto informace užitečné.

20. 8. 2022    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma