Navigace: Vladimír Slavík > Hrabová v srpnu 2022

Hrabová v srpnu 2022

 

Počasí: Velmi teplé, až 34 stupňů, pouze na konci měsíce několik deštivých dnů.

Významné události: Prudké zdražování zemního plynu, el. energie a pohonných hmot, cena  benzínu 45 Kč/l, celková inflace 17 %. Z běžných potravin zdražuje chléb, mléko,mléčné výrobky, zelenina, ovoce. Válka na Ukrajině pokračuje, konec je v nedohlednu. Druhý měsíc předsednictví ČR v Radě Evropské Unie. Průběh nemoci Covid je i nadále lehký.

Činnost orgánů samosprávy a místních spolků: Činnost orgánů samosprávy byla poznamenána jednak dovolenými, jednak koncem volebního období. Zveřejněny kandidátní listiny pro podzimní volby. Voleb do příštího zastupitelstva se v Hrabové  zúčastní 5 volebních subjektů: NK Hrabované, ODS, Ostravak, Nová Změna a KDU-ČSL+ nezávislí kandidáti. Nekandiduje ČSSD, KSČM a STAN-KPH. RMOb zasedala pouze jednou, zasedání výborů a komisí se nekonala.

Místní spolky uskutečnily pro veřejnost  Den s hasiči, Neckyádu, Gulášfest a Kinematograf bratří Čadlíků.

Srpnové Hrabovské listy přinesly mimo jiné i  následující informace: Boj proti jmelí v MOb Hrabová, Setkání jubilantů,Hrabovští skauti mají za sebou první rok činnosti.

Stavební akce: Byla zahájena stavba workoutového hřiště, pokračovala instalace veřejného osvětlení na ulici K Pilíkům v úseku mezi MK Poplužní a Bělská. U vodních nádrží Pilíky byla zvýšena hladina vody o cca 30 cm, a to úpravou přepadu na odtoku do Ščučí.

Dopravní ruch na Paskovské ulici následkem pokračující opravy mostu na Místecké ulici u Makra stále vysoký.

31. 8. 2022     V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma