Navigace: Vladimír Slavík > Hrabovští skauti

Hrabovští skauti

 

Před několika dny byla zahájena přestavba bývalé školky na Příborské ulici na byty. Již více jak dva roky zde měli klubovnu i Hrabovští skauti. Nikde jsem se nedočetl, kde našli nový domov.

Skauting byl velmi populární po roce 1945. Byla to asi reakce na válečná léta, kdy Skaut byl zakázán. Tato organizace vznikla i v Hrabové a klubovnu měli Skauti na konci Jezerní ulice, těsně u potoka Ščučí. Byla to dřevěná stavba  se sedlovou střechou o ploše cca 10 x 5 m.  Postavili ji pro své děti místní občané ve spolupráci s tehdejším Národním výborem. Při stavbě pomáhali i skauti.

Bylo by toto řešení reálné i v roce 2024? Teoreticky ano, prakticky asi ne. Doba je jiná, jiní jsou i dnešní rodiče, jiné jsou i dnešní děti.

Důkazem je i tento případ:  Na břehu rybníka Pilík 5 je budova bývalé čerpací stanice, která by mohla sloužit skautům. Třeba jako cíl  vycházek  s možností  táboření v atraktivním prostředí. Budova je určena k likvidaci. Upozornil jsem na možnost tohoto využití příslušná místa, ale o můj návrh nebyl projeven zájem.

Sobota, 13. dubna 2024       V.S.

 

 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma