Navigace: Vladimír Slavík > Instalace osvětlení dokončena

Instalace osvětlení dokončena

Včera byla dokončena instalace veřejného světlení  na ul. K Pilíkům v úseku Poplužní – Bělská.  Byla zahájena v dubnu 2022 výkopy pro kabeláž, které dost narušily povrch této cesty. Investorem a zároveň zhotovitelem této stavby byly Ostravské komunikace, a.s., a  odvedly (podle mého názoru) kvalitní práci. Také jsem oceňoval jejich ohleduplnost  po dobu výkopů. Vždy se snažili, aby cesta byla schůdná a sjízdná. Perfektní byla i oprava rýh na nedávno opravených křižovatkách s ul. Poplužní a Bělskou. Výkopy byly zhutněny a jejich povrch pečlivě opraven asfaltbetonem.

Nyní je nutno zajistit opravu této komunikace po celé délce. A to kvalitněji, než při předchazejích opravách v letech 2017 a 2020. Tehdy na jejím povrchu  poměrně brzy vznikly výmoly, povrch cesty se drolil a byl značně prašný.

Znám tuto cestu velmi dobře, často ji používám při jízdě na Šídlovec. Další pokračování po Poplužní a Domovské je pro jízdu na mém invalidním vozíku velmi příjemná. Provoz aut  je minimální, kvalita povrchu vozovky velmi dobrá. Je to ideální trasa pro cyklisty, koloběžkáře a uživatellé i dalších moderních dopravních prostedků "na lidský pohon".

15. 9. 2022     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma