Navigace: Vladimír Slavík > Inzerce v Hrabovských listech

Inzerce v Hrabovských listech

Marně se snažím zjistit, proč Hrabovské listy, na rozdíl od  jiných radničních periodik, nemají inzertní  rubriku. Rubriku, která by umožnila  nabízet občanům služby a výrobky místních i přespolních firem a živnostníků a zveřejňovat i jiná oznámení.

Kupříkladu  v posledním čísle  Paskovského zpravodaje je 8 inzercí,  ve Vratimovských novinách ve společenské rubrice 4 inzerce, v Novobělském zpravodaji  8 inzercí, v Jižních listech dokonce 15 inzercí.

Podmínky inzerce a ceny jsou zveřejněny na webových stránkách uvedených obcí. Cena inzerce závisí na počtu řádků nebo na  ploše inzerátu.  V Paskovském zpravodaji  mají místní inzerenti slevu 50 %.

Nyní budu vyprávět následující příběh:

Jsem v péči místního  obvodního  lékaře  MUDr. Menšíka, který zařídil, že cca jednou měsíčně přijede do mého bytu sestřička a odebere mi krev. Při poslední návštěvě se zmínila, že by ráda koupila v Hrabové stavební pozemek o velikosti  cca 700-1000 m/2 , případně nový  RD o velikosti  4+1, 4+KK, nebo 5+1 nebo 5+KK.

Nabídl jsem se, že se pokusím umístit tento inzerát do Hrabovských listů a na Facebook skupiny Ostrava-Hrabová a Hrabová. Správci obou FB ( M. Slepička  a R. Orkáč) obratem sdělili, že vyhoví. Šéfredaktor Hrabovských listů  Ing. Dvořák mi oznámil, že po poradě s Redakční radou Hrabovských listů nelze tento inzerát v Hrabovských listech zveřejnit, jelikož odporuje podmínkám inzerce.

Je jistě právem vydavatele stanovit podmínky inzerce. Ale tyto  podmínky by  měly být veřejně přístupné, nejlépe na  webových stránkách MOb Hrabová, což nejsou.  Pokud o tom rozhoduje redakční rada, pak může vzniknout podezření, že na zveřejnění  nebo nezveřejnění  mohou mít vliv i různé subjektivní důvody jednotlivých členů Redakční rady.

Ještě si dovolím následující poznámku: Kdo vlastně tvoří redakční radu Hrabovských listů?  Všichni členové RMOb  nebo jenom někteří?  Kdo je předsedou?  V jiných  místních časopisech je to uvedeno v tiráži. Proč tomu tak není v případě Hrabovských listů?  Jaký je důvod toho, že se tato redakční rada snaží zůstat v anonymitě? To jsou otázky, na které vedení naší radnice odmítá odpovědět.

20. 7. 2021      V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma