O této spisovatelce se mi podařilo zjistit jen několik základních informací: Je novinářkou a také začínající spisovatelkou a žije se svou rodinou ve Skotsku. Její prvotina s názvem Pařížský polibek vyšla v roce 2015 a měla ve Velké Británii i jinde veliký úspěch, a to jak svým námětem tak o osobitým literárním stylem spisovatelky.
Inspiraci pro tento román nalezla v Paříži, kde byla na svatební cestě a kde se také seznámila s dílem geniálního sochaře Augusta Rodina. Vznikl barvitý příběh, který současnému čtenáři přiblíží Paříž na přelomu 19. a 20. století, a především tehdejší osobnosti uměleckého světa včetně sochaře Augusta Rodina.
Následně vznikl román s tímto obsahem: Anglická dívka Jessie se vydá do Paříže, aby se zdokonalila v sochařském umění. Zde se setká s mladou francouzskou sochařkou a malířkou Camille a podaří se jim zaujmout uznávaného sochaře Augusta Rodina, který je zaměstná ve svém atelieru.
Spolu se vášnivě vrhly do zkoumání pařížského uměleckého světa, kde se setkají s nekonvenčními umělci, jakým byl malíř Toulose-Lautrec, modelka Suzane Valadon, lesbická malířka Rosa Bonheurová či bratr Camille, básník a dramatik Paul Claudel.
Camille bohužel podlehne svodům svého učitele a místo toho, aby rozvíjela svůj talent, stane se jeho milenkou. Vztah obou přítelkyň se postupně hroutí, Jessie se vrací ke svým rodičům a Camille končí v ústavu choromyslných.
Příběh, vyprávěný Jessii, probíhá ve dvou dějových linkách. Tou první je současnost, kdy Jessie žije opět v Anglii, je vdaná a má svou rodinu. V druhé se vrací zpět do minulosti a vzpomíná na časy strávené v Paříži, na bývalé známé a na počátky své kariéry.
Kniha Pařížský polibek je v podstatě beletrizovaný životopis skutečných osob. Čtenář je vtažen do zajímavého děje a společně s hrdiny tohoto příběhu prožívá jejich radosti i strasti v zajímavém prostředí pařížských bulvárů, ateliérů a barů. Ideální odpočinkové čtení pro dlouhé letní večery na dovolené.
5. 8. 2021 V.S.