Navigace: Vladimír Slavík > Knižní čtvrtek o knize Michela Fabera

Knižní čtvrtek o knize Michela Fabera

Kniha má název Evangelium ohně a zabývá se příběhem Ježíše Nazaretského a především  událostmi na konci jeho života  včetně jeho ukřižování.

Tento biblický příběh  je stále atraktivním námětem i pro současné spisovatele včetně Michela Fabera. Stále se nachází nové výklady  životní poutě a poslání  tohoto člověka.  Čím byl tak výjimečný?

Michel Falber se narodil v roce 1960 v nizozemském Haagu,  emigroval s rodiči do Austrálie, tam vystudoval univerzitu se zaměřením na anglický jazyk a literaturu. Živil se všelijak, i jako uklízeč a zdravotní bratr v nemocnici. Po přestěhování do Skotska se věnoval  pouze psaní knih.  Doposud  mu bylo vydáno 11 titulů, kniha Evangelium ohně patří mezi nejúspěšnější.

Děj  je následující:  Kanadský historik  a expert na aramejštinu objeví v Iráku staré svitky, na kterých je pospán očitým svědkem  skutečný průběh  posledních dnů Ježíše Nazaretského.  Ne všechno se událo tak, jak to je  s poměrně značným časovým odstupem popsáno evangelistou  Matoušem v Novém Zákoně.

Autor  popisuje, jaké dalekosáhlé důsledky by tento fiktivní nález  v případě zveřejnění  mohl mít v nakladatelském světě, na americkém knižním trhu, mezi čtenáři na internetu, mezi věřícími a nevěřícími.

 Je faktem, že životní příběh potulného  židovského kazatele   Ježíše Nazaretského, ať již skutečný  nebo fiktivní, měl dalekosáhlé důsledky na další vývoj lidské civilizace. Proč se tak stalo? To je otázka, na kterou se snaží najít odpověď mnoho filozofů, politiků a spisovatelů. Prozatím bez větších úspěchů.

12. 8. 2021     V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma