Navigace: Vladimír Slavík > Knižní pátek o díle Miroslava Bárty

Knižní pátek o díle Miroslava Bárty

 

Prof. Dr.  Miroslav Bárta je významným  českým  egyptologem. Své poznatky o starověku spojil se současnými událostmi a napsal několik knih s úvahami o dalším vývoji lidstva. Zvlášť zajímavé jsou knihy, které napsal  jako spoluautor s dalšími odborníky, s vojenským specialistou Otakarem Foltýnem a historikem Martinem Kovářem.

Několik údajů o Miroslavu Bártovi:  Narodil se v roce 1969, egyptologii a archeologii vystudoval na UK v Praze a v Hamburku, kde v roce 1997 obhájil  doktorát a v roce 2002 se habilitoval pro obor egyptologie.  Vede výzkumy v Egyptě a v Súdánu, specializuje se na  pyramidy  v Abúsíru nedaleko Káhiry.  Specializuje se na vztah člověka a krajiny ve starověku  a na  příčiny deformací ve  vývojových etapách  lidské společnosti.  

Podrobně se zabývá  studiem  příčin vzestupů a pádů minulých civilizací a aplikuje své poznatky na současnost. Výsledky svých bádání publikuje ve spolupráci s dalšími odborníky.  O tyto knihy je velký zájem, a to především o následující  tituly:

Něco překrásného se končí ( společně s publicistou Petrem Pokorným - 2008).

 Kolaps a regenerace  (společně s historikem Martinem Kovářem – 2011).

Civilizace a dějiny (společně s historikem Martinem Kovářem 2013).

Bezpečnost, rizika a stav dnešní společnosti (společně s historikem  Martinem Kovářem a  s vojenským specialistou Otakarem Foltýnem v roce 2016).

Mimo to publikoval Miroslav Bárta samostatně díla  Život a smrt ve stínu pyramid ( 2008),  Ostrovy zapomnění ( 2009), a  Plavci v písku ( 2010).

Bártovy teorie a jejich aplikace vzbudily velký zájem  i v mezinárodních odborných kruzích. Jde o názory, které mohou být užitečné i při řešení aktuálních problémů dnešních dnů.

 Některé knihy  Miroslava Bárty jsou k dispozici i v knihovně v Hrabová.

10. 6. 2022     V.S.

 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma