Navigace: Vladimír Slavík > Máme se nač těšit

Máme se nač těšit

 

V městském časopise „Ostravská radnice“  je v červnovém čísle na str. 3 článek s názvem „Město poskytne obvodům z rozpočtu více financí“.

Jsou tam informace o tom, že v příštím roce se výrazně zvýší dotace, poskytované z městského rozpočtu jednotlivým obvodům.

Prostřednictvím uvedeného článku sděluje  ostravské  veřejnosti paní náměstkyně Iveta Vozňáková  (zvolena za hnutí Ostravak) toto:

„Tímto krokem jsme vyšli  vstříc  obvodům, které nyní dostávají dvojnásobný objem neúčelových dotací, než tomu bylo v minulém volebním období. Mají tak větší samostatnost při rozhodování o financích a také jistotu do budoucna. Na náročnější akce si mohou spořit, protože vědí, jakou částku každý rok dostanou. Také jsme chtěli, aby přidělování financí mělo jasně daná pravidla a nezáleželo to například na politické příslušnosti nebo kontaktech starostů obvodů“.

Dále uvádí ve svém článku jeho  autor (rs) toto: Město má příjmy necelých 10 miliard korun, takže obvody měly  letos dostat 13 procent z této částky, což je 1,3 miliardy. Přesto obdrží vyšší částku, a to 1,5 miliardy korun.

Kromě toho obvody dostávají z rozpočtu města účelové investiční a neínvestiční dotace na konkrétní projekty jako jsou hřiště, hasičské stanice, zateplení, úpravy veřejných prostranství. Loni tato částka činila 270 milionů korun, letos bude podobná.

Komentář HN:  Sleduji celkem detailně finanční problematiku našeho městského obvodu, a je skutečností, že v oblasti dotací z pokladny  SMO  není Hrabová na těch předních místech.  O důvodech tohoto stavu  lze  vést dlouhou diskusi.

Co si budeme namlouvat,  i v této oblasti hraje svou úlohu politika. Určitě by byla situace úplně jiná, kdyby starostou v Hrabové byl představitel hnutí ANO nebo alespoň hnutí Ostravak. Kdo to popírá, tak je velmi naivním občanem.

Také mám dojem, že uvedený článek se neobjevil v  „Ostravské radnici“ náhodou, začíná volební boj o křesla v příštím zastupitelstvu Statutárního města Ostravy. Musíme jen litovat, že v tomto významném orgánu nebude mít Hrabová  svého zástupce.

10. 7. 2018     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma