Navigace: Vladimír Slavík > Mgr. Rostislav Gromnica - životopis

Mgr. Rostislav Gromnica - životopis

                                    

   Jmenuji se Mgr. Rostislav Gromnica, narozen v roce 1984. V Hrabové bydlím od roku 2000, konkrétně na Žižkově.  Moje rodina  však zde má hluboko zapuštěné kořeny. 

     Po absolvování  FF OU jsem pracoval tři roky na soukromé střední odborné škole AHOL v Ostravě Vítkovicích, posledních 6 let vyučuji český jazyk a dějepis na Matičním gymnáziu. Současně jsem externím členem Katedry českého jazyka Filozofické fakulty Ostravské univerzity, kde budu letos na jaře obhajovat disertační práci. Moje manželka pochází z  Ludgeřovic a máme spolu syna.

     K mým koníčkům patří četba krásné literatury, společenský tanec a vše, co voní benzínem.

Aktivně se věnuji tenisu a florbalu, fandím ostravskému celku HC Vítkovice Ridera.

    O komunální dění  a politiku jsem se začal více zajímat, když jsem založil rodinu. Záleží mi na tom, aby Hrabová byla příjemným místem pro život.  V prvé řadě jsem postrádal více informací o dění v okolí, proto jsme s  Martinem Slepičkou založili nezávislou diskusní skupinu Ostrava – Hrabová na Facebooku. Zprostředkováváme příspěvky o dění v naší obci, o rozhodnutích zvolených zástupců, o činnosti obecního úřadu nebo o kulturních akcích. Usilujeme o to, aby komunikace mezi obyvateli byla co nejpružnější.  Vzhledem k množství palčivých otázek k budoucímu směřování Hrabové (školka, kulturní centrum, Pilíky, parkování atd.) si myslím, že to nestačí a je třeba se aktivně zapojit do dění v obci.

 

10.2.2018       Provesor G.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma