Navigace: Vladimír Slavík > Mimořádné číslo Hrabovských listů

Mimořádné číslo Hrabovských listů

 

Tato událost mě velmi příjemně překvapila. Příliš jsem nevěřil možnostem a schopnostem Ing. Jana Dvořáka, který byl pověřen úkolem připravit toto mimořádné vydání HL.
Ale zvládl  to vzhledem k jeho  omezeným možnostem celkem úspěšně. Myslím, že je z mé strany povinnost se mu za své pochyby o jeho schopnostech veřejně omluvit, což tímto činím.

Velmi mě překvapila ochota spolupráce s Ing. Dvořákem  téměř všech politických subjektů. To jsem opravdu nečekal. Své příspěvky zaslali  pro toto mimořádné číslo za SNK Hrabovany  Ing. Skalský, za ODS Mgr. Strnišťová, za Změnu pro lidi + Ostravak paní Kopitzová a pan Houžvička, za KDU-ČSL pan Balušek, za hnutí STAN-KPH MUDr. Gromnica. Chybí pouze příspěvek za KSČM a za SPH-Okamura. Důvody mohou být různé, třeba pracovní zaneprázdnění pana Šimůnka a pana Pospěcha.

Takže jako občan Hrabové a vydavatel Hrabovských novin doporučuji vedení obce, aby šéfredaktorem místního časopisu Hrabovských listů  byl jmenován pan Ing. Dvořák.  Nikdo lepší se na  tuto zodpovědnou funkci  v  současné  Hrabové nevyskytuje.  Taková je realita.

Doufám, že každý soudný občan si uvědomuje význam místního časopisu. Má nejen funkci informační, ale i politicko - výchovnou. V mých očích to je také  účinný „hlídací pes“  místní demokracie. Srozumitelně řečeno, obecní časopis  nesmí zveřejňovat a preferovat pouze názory pana starosty a jeho mocenské skupiny, ale i názory opozice.

V minulých letech existovala v Hrabové tzv. mediální komise, která usměrňovala  i obsahovou náplň Hrabovských listů.  Pak byla (podle mého názoru)  velmi neuváženě zrušena. 

 Do konce nynějšího volebního období chybí  ještě dva roky, a  stálo by za úvahu tuto komisi obnovit. Velice by pomohla novému  šéfredaktorovi v jeho nelehké pozici. Ať  již to bude Ing. Dvořák nebo kdokoliv jiný.

 9.9.2020     V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma