Jsem si vědom významu vzdělání, a proto průběžně sleduji dění v naší základní škole, a to prostřednictvím informací, zveřejňovaných na webových stránkách této školy. Zvlášť mne zajímá, kolik žáků pokračuje ve studiu na středních a jiných školách. Tyto údaje srovnávám s výsledky jiných škol v okolních městských obvodech, a zjišťuji, že naše škola je mezi nejlepšími. Je to zásluha nejenom zdejších učitelů, ale i ředitele školy Mgr. Radka Pollo.
Z různých náznaků jsem zjistil, že zastupitel a radní pan Radomír Orkáč má k panu řediteli určité výhrady. Ty jsou dlouhodobé a vyvrcholily v souvislost s některými nedávnými pochybeními pana ředitele, konkrétně s chybami při zavádění internetu do jednotlivých učeben a zejména s postupem při odstraňování škod při loňských povodních včetně rozdělování odměn zaměstnancům školy v souvislosti s těmito povodněmi.
Pokládám se za zcela nezávislého a zcela objektivního občana, a bezohledný útok pana Orkáče na pana ředitele ZŠ se mi vůbec nelíbí. Vždyť hlavním posláním školy je kvalitní výuka žáků, a toto poslání naše škola plní, s vydatným přispěním současného pana ředitele.
Podle vývoje této „kauzy“ se mu neumožní dokončit v Hrabové jeho současné působení a bude následovat konkurz na nového ředitele. Pan ředitel skutečně nepostupoval v některých záležitostech správně, ale jeho pochybení bylo možno zřizovatelem řešit přiměřeným způsobem, a ne skandalizací před veřejností.
Mám z toho všeho nedobrý pocit. Vážení občané Hrabové! Snažte se být „zadobře“ s panem zastupitelem Orkáčem! V opačném případě vás mohou čekat velké nepříjemnosti.
Sobota 31. května 2025 V.S.