Navigace: Vladimír Slavík > Naši "čučkaři"

Naši "čučkaři"

Rychlost.cz - poptávka připojení

 

Občané Hrabové projevili v loňských volbách nespokojenost s dosavadním vedením Hrabové a zvolili si nové.  To dřívější plní nyní funkci opozice, kontroluje činnost vítězů voleb a  snaží se opět získat důvěru občanů.

Podle demokratických zásad má i opozice možnost zveřejňovat své názory, a to nejenom na jednáních zastupitelstva. Významnou platformou pro tento účel jsou radniční periodika. Podle tiskového zákona mají opoziční zastupitelé právo zde kritizovat koalici a poukazovat na její chyby a nedostatky.

Hojné  připomínky opozice byly vzneseny na jednáních  zastupitelstva 14.12. 2022 a  13.3. 2023. Dotazy  měl hlavně  J. Doleška a I.  Trávníček, a to  k místu pro budoucí stavbu hasičské zbrojnice, k multifunkční sportovní hale na Sokole, ke  zrušení pracovního místa pro projednávání přestupků, k výši dotace pro spolek TORALI a k dalším.

Ale proč žádná z uvedených výhrad a připomínek nebyla zaslána  s patřičným zdůvodněním ke zveřejnění  v Hrabovských listech? Ty jsou dodávány do všech domácností a s jejich obsahem se mohou seznámit všichni občané.

Má odpověď je následující: Naši opoziční zastupitelé jsou „čučkaři“. Toto slovo znám z dob svého dětství. Hrávali jsem tehdy často fotbal (i na jednu branku), a za „čučkaře“  byli  vždy označeni ti, kteří odešli jako poraženi.

Pak jsem se s tímto pojmem setkal až nedávno. Použil ho prezident Miloš  Zeman v roce 2017, aby vyjádřil svou nespokojenost s výsledky činnosti Bezpečnostní informační služby.

Podle informace z internetu jde o nespisovný výraz, který má několik významů, a je odvozen od slova čočka. Možná, že  se stane opět běžně používaným pro označení osob, které toho příliš neumí.

Za „čučkaře“ si dovolím označit dřívější vedení  Hrabové v čele se starostou Igorem Trávníčkem a radním Jiřím Dolejškou. Na tehdejším pomyslném fotbalovém hřišti velmi často a zbytečně  prohrávali. Proto volby v roce 2022 dopadly tak, jak dopadly.

Uvidíme, jak na tom bude  v roce 2026 současné vedení Hrabové v čele s  Milanem Slívou, Květoslavou Hrabovskou a Ing. Radomírem Orkáčem.  Doufám, že nebudou považováni za „čučkaře“.

11.5. 2023     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma