Navigace: Vladimír Slavík > Nečekané důsledky koronovirové krize

Nečekané důsledky koronovirové krize

 

Na  své si nyní přichází psychologové, sociologové, politologové a další odborníci, zkoumající chování lidí v této nové situaci. Hlavním problémem je skutečnost, že člověk je tvorem společenským a nyní se doporučuje omezit kontakty mezi lidmi na nezbytné minimum.

Nejvíce na to doplácí senioři. Pokud se koronovirem nakazí, tak to pro ně může mít fatální následky. Takže „sedí“ doma a  doufají, že se situace brzy zlepší. Jsou na tom dobře ti, kteří mají počítač a internet. Ale mnozí nemají, a jsou odkázáni pouze na televizi a místní sdělovací prostředky. V našem případě na  veřejný rozhlas, Hrabovské listy a Ostravskou radnici.

Veřejný rozhlas  v Hrabové  zcela zklamal. V březnu se porouchal a  opraven byl až v září. Včera jsem si na webových stránkách přečetl, že se uskutečnilo první  veřejné hlášení s  touto informaci:

„Na našich webových stránkách naleznete aktuální informaci o ordinačních dobách a kontaktech lékařů, lékáren, fungování sociálních služeb, možnostech rozvozu stravy a zajištění nákupů léků“.

Bohužel, tyto informace jsem na webových stránkách nenašel. Je to možná má chyba, asi neumím hledat.

Pokud jde o Hrabovské listy, opět můj dík patří Ing. Dvořákovi. Dokonce má v plánu vytvořit z HL měsíčník!  Jako jediný pochopil vážnost situace a  zasloužil se o obnovu HL.   Často se zamýšlím nad touto situaci. V Hrabové žije mnoho kvalifikovaných občanů (novináři, učitelé JČ a další specialisté s příslušným vzděláním), ale žádný z nich nedokázal převzít za tuto činnost zodpovědnost. V mých očích to jsou pouzí „kecalisté“.  Akceschopným byl pouze Ing. Dvořák. 

Pak je zde ještě jeden velmi zajímavý časopis s názvem Ostravská radnice. Vychází měsíčně a přináší mnoho zajímavých zpráv o našem městě, jehož je Hrabová nedílnou součástí.

Občas  ho nacházím i v mé poštovní schránce. Proč ne pravidelně? Na můj dotaz mi sdělil pan šéfredaktor tohoto časopisu, že to nechá prověřit a že bude sjednána náprava. Nárok na dodávku Ostravské radnice do poštovní schránky mají všichni občané Ostravy včetně těch, kteří bydlí v Hrabové.

A tím končím dnešní článek. Pokud má někdo potíže s dodávkou Ostravské radnice do domovní schránky,  ať si postěžuje na adrese redakce@ostrava.cz. Pan  šéfredaktor René Stejskal sjedná nápravu.

22.10.2020     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma